Açlığı Bastıran Yiyecekler Hangileridir?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Açlığı Bastıran Yiyecekler Hangileridir?

Kilo vermek isterken mideyi uzun süre aç bırakan kişiler sonuç olarak açlık krizine girerler. Bu nedenle diyet uzmanları günde 6 öğün beslenilmesini tavsiye eder. Acıkmadan mideyi az porsiyonlarla doldurmak ve tokluk hissini sağlamak son derece önemlidir. Yoksa ani acıkmalarla birlikte kişi, genellikle tükettiği porsiyonun miktarını çok fazla önemsemez. Açlık bir anca kişinin gözünü kör eder. Bu hataya düşmemek ve sağlıklı bir şekilde beslenmek adına ara öğün yapmaya ve tüketilen besinlerin özelliklerine son derece dikkat edilmelidir. Açlığı bastıran yiyecekler tüketmek son derece mantıklıdır ve kolay şekilde kilo vermeyi sağlayıcı bir püf nokta olabilir.  

Aşırı derece açlık hissettiğinizde kan şekerinizin düşmüş olabileceği ihtimalini göz ardı etmeyin. Tüketeceğiniz meyveler ile kan şekerinizi normal seviyeye getirebilirsiniz. Şeftali, muz, ananas ve armut gibi meyveleri birer porsiyon tüketin. Bu şekilde hem ara öğün yapmış hem de açlığınızı bastırmış olursunuz.  

Sabah uyandığınızda fazlasıyla açlık hissediyorsanız kahvaltınızı kontrollü şekilde yapmanızı tavsiye ederiz. 6 7 kaşık müsli ve 2 kaşık yulaf ezmesini 1 bardak süt ile karıştırın. İstediğiniz bir meyveyi de dilimleyerek bu karışıma ekleyebilir, afiyetle tüketebilirsiniz.  

Her şeyin başı sağlıktır ve sağlıklı olmanın en önemli püf noktalarından biri de su tüketimidir. Günde en az 8 10 bardak su içmek vücut için her anlamda fayda sağlar. Bu faydalardan biri de mideyi dolu tutması ve kişinin açlığını kolaylıkla bastırmasıdır.  

Sık sık balık tüketmeye özen gösterin. Balığın içindeki vitamin ve mineraller tiroit bezinin çalışmasını sağlar. Kişi bu şekilde kendini tok hisseder. Balık, aynı zamanda metabolizmayı da hızlandırır. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder