Akneye Karşı Bitkisel Çözüm Önerileri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Akneye Karşı Bitkisel Çözüm Önerileri

Akne ve sivilce sorunu özellikle gençler için çok can sıkıcı bir sağlık sorunudur. Peki akne sorununa karşı gençler dahil olmak üzere herkes nasıl bir yol izlemeli hep birlikte bakalım. 

Akne sorunu için nasıl bir tedavi yolu izlenmeli bu çok önemlidir. Bunun için bitkisel yolda bu süreci gerçekleştirmek her zaman daha iyi sonuç verecektir. 

Akne tedavisi için ise yapılması gerekenler: 

Akne tedavisinde cildinize maske uygulamadan önce cildinizi temizlemeniz çok iyi olacaktır. Ayrıca akne yönteminde dikkat etmeniz gereken diğer nokta ise iltihabın cildinize gelmemesidir. Yoksa diğer yerlerde sivilce sorunu ile karşı karşıya kalacaksınız. 

Maskelerimizin ilki ise eskilerden beri hemen herkesin akne sorunu için kullandığı bir tariftir. Elma sirkesi le cildinizde yer alan akne sorununa karşı çözüm bulmuş olacaksınız. Pamuk yardımı ile elma sirkesini cildinize sürünüz. 

Sarımsak diğer yöntemler arasında yerini alan diğer maskedir. Sarımsağı direk cildinize sürmeyiniz. Ciltte koku sorununa neden olur. Temizlediğiniz sarımsakları ılık suda bekletiniz daha sonra akne olan yere sürünüz. 

Aspirin iltihap önleyici ve ayrıca akne için birebir çözüm sağlar. Aspirin ezip suyla karıştırıp krem haline getiriniz. Daha sonra bu karışımı akne olan yere sürünüz. 

Saf çay ağacı yağıda gene akne sorunu olan ciltler için birebir çözüm sağlayan diğer yollardan biridir. Bu yağı her akşam akne olan yere sürünüz. 

Son olarak akne sorunu için yapılması gereken yeşil çayı kullanmaktır. Yeşil çayda akne için faydalı olan diğer maskedir. 


Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder