Armutun Faydaları Nelerdir ?

6 oy, Ortalama : 4,33/5
Armutun Faydaları Nelerdir ?

Armut içerisinde birçok vitamini barındırmaktadır. Özellikle A, K ve C vitaminlerinin yanında A, BI, B3, B2 ve B1 vitaminlerini de içerisinde bulunduran zengin bir meyve çeşididir.

Armut içerisinde bu kadar fazla vitamin barındırırsa tabi ki, hastalıklarında önüne çok rahat geçebilir diyebiliriz. Kolesterol hastalığından şikayetçi olanların imdadına armut yetişmektedir. Bu durumu düşürücü bir etkisi vardır. Aynı zamanda kalp rahatsızlıklarının da önünü kese bilmektedir.
Armut serbest radikal dediğimiz, vücutta birçok hastalığın oluşmasını sağlayan etkenlerle savaşarak vücudu birçok hastalıktan korumayı sağlayabilmektedir.

Kendinizi yorgun hissettiğiniz zamanlarda daha çok yatmak istersiniz ve enerjiniz fazlasıyla düşer. İşte armut sizin bu enerjinizi geri yerine getirerek sizin daha dinç olmanıza yardımcı olur. Özellikle de hamilelerin gebelik döneminde sürekli tüketmeleri ve böylece kaçan enerjilerini geri kazanmaları armut sayesinde sağlanabilmektedir.
Armut yada armut suyu her ikisininde ateş düşürücü özellikleri bulunmaktadır. Aynı zamanda nefes darlığı probleminden şikayetçi olan kişiler içinde armut önerilmektedir.

Armut alerjik bir takım sorunlar oluşturmamaktadır. Bu sebepten dolayıda bebekler ve küçük yaşlardaki çocuklar için bolca tavsiye edilen bir meyvedir.
Vücudun gerekli olan kalsiyum ihtiyacını armut sağlayabilmektedir ve böylece kemiklerin korunmasında büyük bir yardımcı görevini üstlenmektedir. Aynı zamanda sindirim sistemi gibi konularda güçlendirme etkisi yaratabilmektedir.
Aynı zamanda cilt içinde güzellik ürünü olarak armut söylenebilmektedir. Düzenli tüketildiği taktirde ciltteki sorunları azaltıcı etkisi görülür.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder