Ayak Kokusu Nasıl Geçer ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Ayak Kokusu Nasıl Geçer ?

Kimi zaman ayakkabılarımızıçıkardığımız da ortama bit koku yayılır. Buna ayak kokusu denilmektedir. Pekison zamanlar da özelikle de yaz mevsimin de artan ve yediden yetmişe hemenhemen her yaş kesiminden her bireyin ortak bir sorunu haline gelen ayak kokusunasıl giderilebilir. İşte tam da bu sorunuzun cevabı için sizlere bu gün kikonumuz da ayak kokusunun nasıl giderileceği hakkın da bir araştırma yaptık. Ozaman ne duruyorsunuz haydi bir an önce başlayalım da sizler de bir an önceayak kokunuz için çözüm yolar bulunuz.

Arkadaşlar ayak kokusunun tedaviedilmesin de iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan birincisi eczanedenalacağınız ayak kokusunu giderici spreyler ya da sabunlardır. Bir diğeri ise doğalyöntemlerdir. Arkadaşlar ayak kokunuzu gidermek istiyorsanız ilk olarak ayağınızaküçük gelen ayakkabılardan uzak durun. Çünkü bu ayakkabılar sizlerin ayağın daki teri daha da artıracaktır. Veya gece uyumadan önce ayaklarınız maden suyuile yıkayınız. Bu saye de ayağınız da ki bakteriler ölecek ve ayak kokunuzgiderilecektir.

Sık sık çorap değiştiriniz. Çoraplarınız ve ayakkabınızınkalitesine dikkat ediniz. Bunun yanı sıra kullandığınız ayakkabın içerisinegece uyumadan önce bir miktar naftalin koyunuz. Özelikle de annelerimizinyemekler de koku gidermek amacı ile kullandığı adaçayını iyice eziniz veayakkabınız içerisine bir miktar ada çayı koyunuz. Bu ayakkabınız da ki kötükokuları engelleyecektir. Sizin de ayaklarınız kokuyorsa yukarı da ki aşamalarile bu kokuyu giderebilirsiniz. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder