Ayak Kokusu Neden Olur ve Nasıl Önlenir?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Ayak Kokusu Neden Olur ve Nasıl Önlenir?

Ayak kokusu sorunu toplum arasında çok rahatsız edici bir durumdur. Bu durum için her zaman bir yol vardır. Bu yolu sizler için bu makalem altında yazacağız. 

Ayak kokusu sorunu çok can sıkıcı bir durumdur. Bunun için ayak kokusu sorunun asıl nedenlerini yazalım. Ayak kokusu sorununda en büyük neden ter bezlerin aşırı çalışması sonucu ayağın terlemesi ve bakterilerin burada büyümesi sonucu ayakta koku sorunu meydana gelir. 

Ayak kokusu sorunun diğer nedenleri arasında ise, yanlış seçilen ayakkabıdır. Bazı kapalı ayakkabılar kaliteli olmamakla birlikte, ayağın içeride terlemesi de gene ayak kokusu sorununu yaratır. 

Diğer nedenler ise, 

Temiz olmama, ayakları iyi kurutmama, sıcak havalarda giyilen kalın çorapların hepsi ayak kokusuna neden olur. 

Ayak kokusu sorunu için tedavi amaçlı ise, ilk yapılması gerekenler arasında temiz olmak, doğru ayakkabı seçiminde bulunmak, ayakları yıkarken kurutmak ve ayrıca çorapları mevsimine göre giymek gibi durumlar her zaman ayak kokusu sorunu için tedavi amaçlı olacaktır. 

Ayak kokusu sorunu için kına çok iyi çözüm sunacaktır. Kına ile sirkeyi kaynatıp daha sonra bununla ayaklarınızı yıkayınız. Bu karışım ayak kokusu sorunu için çözüm sunacaktır. 

Ayak kokusu sorunu için ayrıca karbonat suyu çok fayda vericidir. Ayaktaki bakterilerin yok olması için ayağınızı karbonatı içine koyduğunuz su ile yıkayınız. 

Ayak kokusu sorununda her zaman doğru bir sabunla ayaklarınızı yıkayınız. Ayrıca yıkama işleminden sonra ayaklarınızı kurutunuz. 


Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder