Ayakkabı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Ayakkabı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir

Ayakkabı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir

Ayaklar bizlerin en önemli vücut bölgelerinden bir tanesi. Ne de olsa günlük hayatımızda bizleri ayakta tutan ve bizlerin yürümesini, işlerimizi yapmamızı ve daha bir çok görevi onlar üstleniyor. Ayakkabı seçiminden önce şunu demek istiyoruz; ''Ayaklarınıza hiç bir zaman fazla yük bindirmeyin. Kilolu bir insansanız bir an önce zayıflamayı düşünün.'' 

Ayakkabı seçiminde ise öncelikle ayakkabınızın topuk yüksekliğine bakmanız gerekmektedir. Topuk yüksekliği fazla ise ayağınız bürkülebilir veya ayağınıza daha fazla yük binebilir ve buda size fazlasıyla zor bir durum yaşatabilir. Topuk yüksekliği fazla ise ayaklarınızda defarmasyonda gerçekleşebilir. Son yıllarda bayanlar tarafından çok fazla babet ayakkabı kullanılmaya başlandı. Aslında bu gayet güzel bir karar çünkü babet ayakkabılar yapısı gereği ne ayağı yormakta ne de farklı bir soruna neden olmakta. Fakat babet ayakkabılar her ne kadar sağlıklı gibi gözüksede zaman zaman yine olumsuz durumlar yaratabiliyor. Babet ayakkabı giyiyorsanız ayaklarınıza yüklenen yükte çok fazla olacaktır. Babet ayakkabıların geneli ayağın sağ ve sol kısımlarını tanıyamamakta ve bu durumdan dolayı babet ayakkabılar ayakların defarmasyon yaşamasına ve bir zamandan sonra  yükün ağırlaşmasına neden olmaktadır. 

Topuklu ayakkabı giymekten her zaman uzak durun. Düğünler, nişanlar, özel günler harici yüksek topuklu ayakkabılar yerine daha rahat ve daha sportif bir ayakkabı giymeyi deneyin. Günlük hayatınızda eğer sağlıklı bir ayakkabı giymek istiyorsanız ayak bileğinizi tamamen kavrayan bir ayakkabı giymeyi deneyin. Bu tür bir ayakkabı ayağınızın deforme olmasını engelleyecektir. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder