Ayrılıkla Nasıl Başa Çıkılır ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Ayrılıkla Nasıl Başa Çıkılır ?

Ayrılık konusu günümüzde oldukça ön planda olan bir konudur. Ayrılan çiftler, ayrılık acısını atlatmak için bir hayli çaba sarf edebilirler. İlk haftalarda genel olarak bir depresyon hali bulunabilir. Bunun gayet normal olduğunu söyleyebiliriz. Fakat eğer karşı tarafın dönüşü yok ve bu durumdan çok fazla etkilenmemiş ise sizde bu durumu çok uzatmamalı ve normal yaşamınıza dönmelisiniz. 

İlk yapacağınız şey ise hatıralarından kurtulmak olmalıdır. Etrafta bir eşyasını bile görmediğiniz insanı unutmak, bir hayli kolay olacaktır. Beyniniz etrafta görmediği ve onu hatırlatacak bir şey bulmadığı zaman, zaman geçtikçe anıları gibi onu da silecektir.

Daha sonra yapacağınız iş ise arkadaşlarınız ile görüşmek olmalı ve kafanızı dağıtmak olmalıdır. Bu konuda dikkat etmeniz gereken ise ortak arkadaşlarınız ile görüşmemek olmalıdır. Ortak arkadaşlarınız ayrıldığınız kişiden bahsedince sizin de içiniz sızlayabilir.

Çikolata yiyin, müzik dinleyin ya da kitap okuyun. Çikolata mutluluk hormonlarınızı devreye sokacaktır. Müzik dinlerken ise dikkat etmeniz gereken hatıralarınızın olduğu müziklerden kaçınmalısınız. Kitap okumak sizi başka dünyalara götürerek kafanızı dağıtmanıza yardımcı olacaktır. Farklı aktiviteler yapmak kafanızı dağıtacağı gibi yeni ortamlara girmenizi de sağlayacaktır. Bunun yanı sıra bu aktiviteler depresyondan kurtulmanızı da sağlayacaktır. Gerekiyorsa başka ilişkilere şans vermelisiniz. Böylelikle unutmanız kolaylaşabilir. Ayrılık acısı geçen bir durum değildir fakat bu durumu atlatabilirsiniz. Ümitsizliğe kapılmamalısınız.  Her ayrılığın ardından yeni bir umut elbette ki vardır. Bu durum dünyanın sonu değildir. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder