Az Kalorili Kahvaltı Önerileri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Az Kalorili Kahvaltı Önerileri

Yaz aylarının yaklaşmasıyla beraber pek çok insan, kışınkalın kıyafetlerinin altında gizledikleri kilolarından kurtulmak için yeniyöntemler aramaya başlıyor. Ancak uzmanlar, kısa süreli kilo verme yöntemleriyerine dengeli beslenme alışkanlığı edinmenin daha kalıcı ve etkili bir yöntemolduğunu belirtiyor.

Günün en önemli öğünü olarak nitelendirilen kahvaltıda alınması gerekenbesinleri bilmeden evvel sabah uyandığımızda vücudumuzun ne durumda olduğunubilmemizde fayda var. Sabahları vücudun insülin oranının en hassas olduğu zamandilimidir ve aynı zamanda kortizon hormonu maksimum seviyededir. Bu saattekahvaltı yapmazsak kortizon hormonu bize zarar vermeye başlar. Kilo vermekistiyorsanız mutlaka kahvaltı yapmalısınız.

Güne başlandığında hem protein hem de karbonhidrat açısından zengin olanbesinleri tercih etmemizde fayda var. Bunlar; esmer tahıllar, rafine edilmemişundan yapılmış tahıllar, meyve, şekersiz reçel ya da bal gibi kahvaltılıkkarbonhidratlar ve süt, yoğurt, peynir gibi proteinlerdir.

Bununla birlikte insülin dengesini ayarlayabilmek kalıcı zayıflığa giden yoldaatılacak en etkili adımdır. Herkesin kendi hormon değerleri birbirindenfarklıdır. Dolayısıyla beslenme şeklinin bir bireye iyi geliyor olması diğerinsanlar için de tercih edilen bir yöntem olacağı anlamına gelmez. Peki buhormon değerlerini nasıl bilebiliriz? Bu tamamen bilimsel bir yöntemdir velaboratuvar ortamında yapılan tetkikler sonucu bilinebilir. Son yıllardaoldukça bilinen bir uygulama olan ‘Metabolik Denge’ kan şekeri değerleri ile;tansiyon, kalp ve ritim bozukluklarının önüne geçerek vücut dengesini koruyarakkilo verme yöntemlerinden biridir. Kişilere özel beslenme programlarıverilmeden evvel önce kandaki şeker ve insülin değerlerinin ölçülmesi veherhangi bir rahatsızlık durumu olup olmadığını bilmesi gerekiyor.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder