Badem Yağının Kirpiklere Faydaları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Badem Yağının Kirpiklere Faydaları

Hem bademin hem de badem yağının bedenimize birçok faydası bulunmaktadır. Çünkü badem birçok mineral ve vitamini bol miktarda içermektedir. Badem fosfor, kalsiyum, potasyum, demir, çinko, magnezyum gibi mineralleri ve A, B, C, ve E gibi vitaminleri içermektedir.

Bademin zengin içeriği hem hastalıklarla mücadelede hem de saç, kirpik, tırnak ve cilt sağlığında aktif rol oynamaktadır.

Özellikle E vitamini kıl köklerinin beslenmesinde çok etkili bir vitamindir. 1 avuç badem (yaklaşık 200 gram) günlük E vitamini ihtiyacımızın %35’i kadarını içermektedir.

Badem doğal olarak yenilebileceği gibi yağı alınarak kıl köklerine de uygulanabilir.

Badem yağı en çok kirpiklerde etkilidir. Kirpikleri dökülen veya çıkmayan kişilerin, kirpik diplerine badem yağı uygulamaları halinde çok kısa sürede kirpiklerinin eskisinden çok daha gür olduğunu göreceklerdir.

Badem yağı kirpik diplerini yumuşatıp, zengin içeriğinin diplere girmesi ile kirpik diplerini beslemektedir. Badem yağı uygulanan kirpiklerde, uzun sürelerde kopma gibi sorunlar görülmemektedir.

 

Takma kirpik veya ipek kirpik gibi kirpiğe son dere zararlı ve çıkarıldıktan sonra kirpiklerin eski sağlığını kaybettiren uygulamalardan sonra, badem yağının uygulanması çok faydalı olmaktadır.

Eskiyen bir rimelin fırçasının temizlenerek maskara sürer gibi badem yağı sürmek veya kulak pamuğunun ucuna badem yağının damlatılıp kirpik diplerine sürmek gibi son derece basit şekillerde badem yağı uygulanabilmektedir. Ayrıca badem yağı ile birlikte karıştırılan hint yağı, sarımsak yağı, jojoba yağı, Hindistan cevizi yağı da kirpiklerin daha güçlü olmasında oldukça etkilidir.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder