Badem Yağının Saç İçin Kullanım Şekli Ve Faydaları

2 oy, Ortalama : 5,00/5
Badem Yağının Saç İçin Kullanım Şekli Ve Faydaları

Badem Yağının Saç İçin Kullanım Şekli Ve Faydaları

 Badem yağı içeriğinde E Vitamini ve magnezyum içermektedir. Bu nedenle de daha sağlıklı, daha parlak ve güzel saçlara sahip olmak için badem yağı kullanılabilir. Badem yağı içeriğindeki E vitamini ve magnezyum sayesinde saçlarınıza sıklıkla uygulamak zorunda kaldığınız fön, saç maşası ve boya gibi yıpratıcı işlemlerin zararlarını da azaltmaktadır. Badem yağının saç için kullanım şekli ve faydaları konu bu makalemiz ile daha sağlıklı saçlara sahip olmanıza yardımcı olmayı amaçlıyoruz. 

Badem yağını saçınıza farklı şekillerde uygulayabilirsiniz. Öncelikle saçlarınızın daha güzel kokmasını da istiyorsanız vanilya özü ya da lavanta yağı ile badem yağını saçınızın yoğunluğunu da göz önüne alarak yaklaşık 1 çay kaşığı badem yağı ve çeyrek çay kaşığı vanilya özü ya da lavanta yağı olmak üzere karıştırıp saçlarınıza sürmek sureti ile uygulayabilirsiniz. Bu sayede hem güzel kokan hem de daha sağlıklı ve güzel saçlara sahip olabilirsiniz. 

 Yine badem yağını duştan çıkıktan sonra nemli kalan saçlarınıza saç kremi gibi sürerek de kullanabilirsiniz. Avucunuza alacağınız göz kararı bir miktar badem yağını saç derinize masaj yaparak uygulayın ve durulamadan bırakın.

Saçlarınızın uçlarında kırıklar var ise saç uçlarınıza süreceğiniz bir miktar badem yağı ile kırıkları azaltabilirsiniz. Yine aynı şekilde saç dilerinize 10 dakika masaj yaparak uygulayacağınız badem yağı sayesinde saç deriniz canlanacak ve saç dipleriniz daha da güçlenecektir. Bu şekilde uyguladığınız badem yağını saçınızda ortalama 30 dakika bekletmeli ve ondan sonra şampuanla yardımı ile yıkamalısınız. Bu şekilde doğal yağ bakımını haftada 1-2 kez tekrarlayarak daha sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz. Badem yağını saçlarınızdan arındırmakta zorlanmanız halinde durulama suyunuza bir çorba kaşığı kadar elma sirkesi karıştırabilirsiniz.


Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder