Bağlanma Korkusu Olan Erkeğe Nasıl Davranmalı ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
  Bağlanma Korkusu Olan Erkeğe Nasıl Davranmalı ?

Kadın ve erkek ilişkilerinin en önemli sorunlarından birisidir bağlanmak. Erkeklerin çoğu ne kadar karşısındaki kadını son derece sevse de mükemmel de görse ona bağlanmaktan korkar. Bu tip erkekler; ilişkiyi sonuna kadar yaşamayı ancak çok ilerlediğini hissettiği anda kaçmaya başlar. İlişkiye hazır olmadığını, beklentiniz olmaması gerektiğini dile getiriyorsa; ilişkide kadına düşen pay çok fazladır.

Diyelim ki; karşınızdaki erkeğin bağlanma korkusu olduğunu tespit ettiniz. Şimdi sıra bu korkunun nedenini araştırmaya geldi. Ailesiyle ilgili bir durum mu yoksa önceden yaşadığı ilişkilerden dolayı mı böyle bir şey hissediyor.

Bunu tespit ettikten sonra aranızdaki iletişimi güçlü tutmaya çalışın. İlişkinizden ve ortak alanlarınızdan konuşun. Onun size güvenmesini sağlayın. Ancak burada bütün ipleri onun eline vermek gibi bir şey asla yapmayın. Çünkü bir ilişki nasıl başlarsa öyle devam eder. Unutmayın ki sizin de ilişkiden beklentileriniz var.

Bunları yaparken ona baskılı ve zorlayıcı bir tavırla yaklaşmayın. Sürekli bir şeyler yapmak zorunda bırakmayın. Evlilik ve bebek işlerinden asla bahsetmeyin. Onun korkularının üstüne giderseniz sizden daha çok uzaklaşmasına neden olursunuz.

Sevgilinizin böyle bir korkusu var ise onun yalnız kalmasını da sağlamak gerekir. Her zaman sizinle vakit geçirmek zorunda bırakmayın. Onun da arkadaşlarıyla ya da ailesiyle zaman geçirmesine izin verin.

Eğer partnerinizin bu korkusunu yenemediğini görüyorsanız, siz de beklentilerinizi düşürmeye çalışın. Doğru ilişki olduğunu düşünüyorsanız, onu sabırla beklemelisiniz. İlişkinizden önce onunla ilgili bir çok hayaliniz vardır. Tabii ki onlardan vazgeçmeyin. Onu kendinize bağlamak için neler yapmanız gerektiğini gözden geçirin.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder