Baş Ağrısının Nedenleri Nelerdir ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Baş Ağrısının Nedenleri Nelerdir ?

Bir çok nedene bağlı olarak baş ağrısı olabiliyor. Bu baş ağrıların en çok bilinen nedenleri ; aşırı ve stresli bir çalışma ortamı, uyku düzenin olmaması ve buna bağlı uykusuzluk problemi ve beyin tümöründen kaynaklı olabiliyor. 

Primer baş ağrısı denilen bir nedene bağlı olmayan ağrılardır. 

Gerilim tipi denilen baş ağrısı da migren gibi şiddetli ağrıların adı verildiği baş ağrılarındandır. Bu ağrı en sık karşılaşılan ağrılardandır. Gerilim tip baş ağrısı ; boyundan başlayıp başa kadar devam eden baskı yapan bir ağrı olarak şikayet edilir. Başta yanma hissi , dokunduğunda hassasiyet olmasıdır bu durumu tetikleyen durumlarda çok fazla alkol alımı , sigara, fazla uyu ya da az uyku , çok gürültülü bir ortamda kalmadır.

Diğer baş ağrısı çeşitleri de şu şekilde sıralanabilir; migren kaynaklı damarsal baş ağrısı, psikolojik nedenlere bağlı baş ağrıları, kafa içinde oluşan inflamasyona bağlı baş ağrısı, gözden kulaktan , dişten ve burundan kaynaklanan baş ağrıları ve son olarak da boyuna bağlı baş ağrılarıdır.

Kronik baş ağrıları yaşamı tehdit edecek düzeye gelmiştir. Teknoloji ve kötü hava koşulları da buna etkendir. En çok doktorların  koydukları teşhis de migren kaynaklı baş ağrısıdır.

migren kaynaklı baş ağrısı özellikleri ; önce hafif bir ağrı ve sonra zonklayıcı şiddetli bir ağrıya dönüşür. Mide bulantısı ve kusmaya neden olur. Vücudun belli noktalarına ağrı yayılır ve kafa derisinde hassasiyet oluşur.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder