Batıklar İçin Doğal Çözüm Önerileri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Batıklar İçin Doğal Çözüm Önerileri

Batıklar biz kadınların baş belası olmaktadır, batıklar da kurtulmak için doğal çözüm önerilerini deneyin ve çünkü cilt hassas bir yapıdadır. Doğal çözümler için iki karışım uygulayın.

Birinci uygulamamız için, iki yemek kaşığı zeytinyağı, bir limonun suyu ve bir yemek kaşığı kahve telvesi bunları küçük bir kase de iyice karıştırın karışımını sağladıktan sonra batıkların olduğu bölgeye masaj yaparak uygulayın. Bu uygulamayı 25-30 dakika kadar bekletin cildinizde ardında yıkayın. Yıkadıktan sonrada nemlendirin. Argan yağı, badem yağı, gül yağı gibi yağları kullanabilirsiniz. Bu uygulama için 25-30 gün yeterli olacaktır.

Başka bir maske tarifimiz ise, bir yumurta akı, bir limonun suyu, bir yemek kaşığı yoğurt bunları iyice karıştırın karışımını sağladıktan sonra sorunlu olan bölgeye parmak uçlarınız masaj yaparak uygulayın. Uygulama 20-30 dakika cildiniz de bekletin ardında yıkayın bu uygulamayı haftada 2 defa yapın ve bir ay gibi süre yeterli olacaktır. Ayrıca bu maske ciltteki lekeleri, kırışıkları gibi sorunların da geçmesini sağlayacaktır.

Ayrıca batıklar için, yapmanız gereken ağda veya epilasyon yaparken kılların hangi yönde alınmasını gerektiğini bilmeniz gerekir. Kıl kökleri alındıktan sonra nemlendirici kullanmanız çok yarar sağlayacaktır.

Duş alırken sert keseler kullanmayın yumuşak lifler kullanın.

Her zaman söylediğimiz gibi günde en az iki litre su tüketin sebze, meyve bolca tüketin. Beslenme de önemlidir, yediklerinize içtiklerimize dikkat edin.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder