Bayan Çanta Modelleri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Bayan Çanta Modelleri

Çanta, eşyalarımızı taşıma rahatlığı sağlamasının yanında, kombinlerimizi tamamlayacağımız olmazsa olmaz bir aksesuardır. Bir kombinin göz bebeği çantadır. Her şeyden önce göze çantalarınız çarpar.

Yaptığınız kombin ne kadar güzel olursa olsun yanında yanlış bir çanta seçimi yaparsanız bizden tam puan alamazsınız. Çanta diyince aklımıza bir çok model geliyor. Bu aralar hem kullanışlı olması açısından, hem de spor görünümü açısından sırt çantaları çok moda. Sırt çantaları da boyutlarına göre ayrılıp, seçilebilir.

Hemen sonrasında kulplu çantalar geliyor. Kulplu çanta dediğimiz model biraz daha resmi bir duruşa sahip. Genelde çalışan bayanların kullandığı bir modeldir. Kulplu çantaların sadece elde taşınması, omuzdan taşınmaması biraz az kullanışlı olmasına sebep olsa da görünüş açısından en şık çantalar, bu tarz çantalardır.

Bir diğer çanta modelimiz ise omuzdan asılan, askı çantalardır. Bu tarz çantaların kullanımı genelde daha rahat olur.

Bayanlar bu tarz çantaları düz askı ve çapraz askı olarak iki şekilde kullanabilirler. Bu çantanlarda askının boyu çok öenmlidir. Çok uzun olursa ya da çok kısa olursa çanta kendini göstermez.

Boyunu kendi boyumuza göre dengeli bir şekilde ayarlarsak, şık bir görünüm elde ederiz. Son olarak askısız, zarf ya da el çantalarından bahsedeceğiz. Zarf çantalar hem büyük hem küçük boy olabilir. Zarf diyince hemen küçük olarak düşünmeyin. El çantaları ise genelde daha abiye tarzda olan çantalardır. El çantalarının içi dar olduğu için az eşya alır. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder