Bayan Mezuniyet Elbise Modelleri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Bayan Mezuniyet Elbise Modelleri

Mezuniyet elbisesi alırken mezuniyet töreninizin nerede ve kaçta olacağı önemli bir detaydır. Gündüz vakti ve açık bir alanda olacaksa kısa, pileli ya da düz yapıda mini etekli bir elbise mezuniyetiniz için uygun olacaktır. Gündüz vakti kapalı bir alan da olacaksa, uzun ve pileli ya da uzun ve kiloş kesim bir elbise ile hem rahat edip hem de şık bir görüntüye imza atabilirsiniz. Mezuniyet töreniniz akşam ve açık bir alanda olacaksa daha abiye ancak kısa bir elbise, akşam vakti ancak kapalı bir mekan da olacaksa uzun ve ağır bir elbise tören için uygun olacaktır. Tabi mevsime, konsepte, ten renginize göre seçeceğiniz renkte bir o kadar önemli.

Genel olarak rahat kesim ve sıkmayan, esneyebilen bir kumaş seçmek sizin için elverişli olacaktır. Bununla birlikte elbise formunun vücut yapınıza uygun olması görüntü ve konfor açısından oldukça önem taşır.
Kısa ve açık renkteki elbiseler yaz aylarında yapılacak olan mezuniyet törenleri için uygun olacaktır. Uzun olmasını istiyorsanız şifon kumaştan, mümkünse iç astarı pamuklu olan, etek kısmı bol, bele oturan bir elbise ile çok şık olabilirsiniz.
Mezuniyet töreni sadece kep töreni olacaksa mutlaka ama mutlaka kısa bir elbise giymenizi öneririm aksi halde o koşturmaya ve heyecana uzun elbise ile katlanma süreniz çok kısa olabilir. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder