Bel Ağrısı Tedavisinde İzlenecek Bitkisel Yollar

4 oy, Ortalama : 5,00/5
Bel Ağrısı Tedavisinde İzlenecek Bitkisel Yollar

Bel Ağrısı Tedavisinde İzlenecek Bitkisel Yollar

Günümüzde bir çok kişinin rahatsız olduğu bel ağrısı şikayeti gittikçe artmaktadır. İnsan vücudunun sağlıklı olmadığı sürece hayattan hiçbir tat alınamamakla birlikte hiç bir şeyin önemi yoktur, fakat bu anlamda bir çok kişi şikayetçi olması rağmen gereken önem gösterilmemekle ve günlük olarak ağrı kesicilerle bu durumu geçiştirerek örtbas edilmektedir. Bu sebeple hastalığın durumu ilerlemesine yardımcı oluruz. Sağlımızın kıymetini de her şey de olduğu gibi kaybettikten sonra anlarız. 

Bel ağrısı günümüzde genellikle ağır işlerde çalışanlar ve ağır kaldıran kişilerde daha çok rastlanılmakla birlikte günümüzde bir çok kişi ara ara bel ağrısı hissetmekte. Bu yüzden bizde  vereceğimiz bitkisel yöntemlerle bel ağrısının giderilmesine yardımcı olacağız. Fakat uzun ve geçmeyen bel ağrıları için mutlak suretle bir hekime başvurulması gerektiğini unutmayın. En başta yapmamız gereken ani hareketlerde bulunmamaktır ve özellikle  masa başı çalışan kişilerin oturma düzenine dikkat etmeleri gerekmektedir. Bu saydıklarımız bel ağrısının temelini oluşturan faktörlerdir. Bunların daha da ilerlemesine sebebiyet veren durumlarsa vücudumuza gereken önemin verilmemesidir. Değişen hava şartlarıyla birlikte birçok hastalık gibi bel ağrısı sorunuda bu anlamda ortaya çıkmaktadır.. Aşağıda vereceğimiz kür ile bitkisel bir şekilde bel ağrımızın giderilmesine yardımcı olacağız.

Bel Ağrısı Bitkisel Tedavisi ve Kürü

Kırk kilit bitkisi diye adlandırdığımız halk arasında da at kuyruğu olarak da bilinen bitkimizden bir buçuk tutamını bir bardak su ile 5 dakika boyunca kaynatmalısınız daha sonra ılıdıktan sonra bunu süzüp yatağa uzanıp birisi size yardım ederek kaseye dökerek 5 parmağınızın ucunu daldırarak ense kökünden kuyruk sokumuna kadar 15-20 defa sürmelisiniz. Bir gün arayla bir ay boyunca sürüldüğünde gereken sonucun alınacağı muktedirdir.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder