Boyun Kırışıklıkları için Maske Tarifi

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Boyun Kırışıklıkları için Maske Tarifi Her insan doğar, büyür ve ölür. Doğarken her bebek çok güzel bir cilde sahiptir. Bebeklerin cildi çok canlı ,yumuşak ve pürüzsüz olur. Yaş ilerledikçe malesef hücrelerimiz eskisi kadar dolgun ve güzel kalmaz.  Yaşlanmaya bağlı olarak ciltte buruşma görülür. Bu buruşma ilk olarak boyunda görülür. Vücudun diğer kısımları yaşınızı pek göstermese de boyunda oluşan kırışıklıklar sizi ele verir. Mimiklerden dolayı yüzde ve boyundaki kaslar daha çok çalıştıkları için buralarda yaşlanma daha erken görülür. Tabi ki bu kırışıklıkları tam anlamıyla bitirmek mümkün değildir. Ancak bazı maske ve bakımlar ile bunu geciktirebilir ve azaltabiliriz. Boyundaki kırışıklıklar için maske tariflerimiz şunlardır :
Orta boyda bir muzu doğal gül suyu ile ezip kremsi bir kıvama getirin. Daha sonra bu karışımı boyundaki kırışıklıkların olduğu yerlere masaj yaparak sürün. Maskeyi yüzünüzde yarım saat beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. 
Küçük bir kasede bir miktar bal ve çok az miktarda gliserini karıştırıp boynunuza  gece uyumadan önce sürün. Yarım saat bekletip yıkayın. Nemlendirici etkisi olan bal boynunuzu nemlendirecektir.Bu iki maskeyi en az haftada bir defa uygularsanız boynunuzdaki kırışıklıkları geciktirebiliriz.
Bu maskelerin dışında beslenmenize dikkat etmelisiniz. Yağlı yiyeceklerden uzak durmalı sebze ve protein ağırlıklı beslenmelisiniz. Su içmeyi de sakın ihmal etmeyin , yaşlanmayı geciktiren , sizi güzelleştiren mucizevi bir içecektir. Kendinizi ihmal etmeyin. Umarım maskeler işe yarar.
Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder