Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Öneriler

Kepek, saç dökülmesinin yanı sıra saç yağlanması dabayanları rahatsız eden saç sorunlarından birisidir. Saçlarınız çok çabukyağlanıyor ve her gün yıkanmaktan bıktıysanız eğer, önerilere göz atmanızıtavsiye ederiz.

  • Saçın çabuk yağlanmasına aslında saç kuruluğu sebep olmaktadır. Çünkü kuruyansaçta, saç derisi daha fazla yağ salgılamaya başladığı için saç çabukyağlanacaktır. Bunun için banyo suyunuzun ılık veya soğuk olmasına dikkat edin.Aşırı sıcak suyla yıkanmanız cildinizi kuruttuğu gibi saç derisinin dekurumasına sebep olmaktadır.
  • Saç şampuanı olarak saç yapınıza ve saç sorununa yönelik ürün kullanmayadikkat edin. Kremli şampuanlar, saçınızın çabuk yağlanmasına sebep olabileceğiiçin bunları kullanmaktan kaçının.
  • Saçlarınızı sıkça taramanızın ve saçlarınızla sürekli oynamanızın da saçlarıçabuk yağlandırdığını biliyor muydunuz? Fazla uğraşmadan sabahları saçınızaşekil vermeniz yeterlidir.
  • Saçlarınızın bakımı için krem, maske gibi ürünler kullanıyorsanız bunlarısadece saç uçlarına uygulamaya dikkat edin. Saç derisiyle temas edecek olan buürünler de saçlarınızın çabuk yağlanmasına sebep olmaktadır. Ayrıca jöle,köpük, briyantin ve sprey gibi ürünler de saç yağlanmasına sebep olabileceğiiçin bu ürünlerin kullanımı sınırlandırılmalıdır.
  • Saçları kurutmak; fön, maşa, düzleştirici gibi işlemlere maruz bırakmak dasaçların yağlanmasına sebep olabilir. Saçlarınızı makineyle kurutmak yerinedoğal kurumalarını sağlayın. Saçlarınızı sirkeli su ile durulamanız da yağlanmave kepek gibi saç sorunlarını çözmede etkili olacaktır. Ayrıca sirkesaçlarınızın parlak ve canlı görünmesini de sağlar.
Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder