Cevizin Faydaları Nelerdir ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Cevizin Faydaları Nelerdir ?

Ceviz ilk olarak herkesinde bildiği gibi zeka gelişimine fayda sağlamaktadır. Bu sebepten dolayı küçük çocuklara daha çok tüketilmesi için yedirilir. Hemde kemik gelişimine sağladığı fayda sayesinde hem zekayı geliştirir hemde kemikleri güçlendirir.

Aynı zamanda kolesterolden şikayetçi olan kişiler için içerisinde bulunan omega 3 ve E vitamini sayesinde denge sağlayıcı özellik sağlayarak kolesterol dengesini düzenler. Bunun için her gün günde sadece 3 ceviz tüketilmesi yeterli olacaktır. Bununla birlikte kalp hastalıkları olan kişilere de birçok fayda sağladığı görülmektedir.

Ceviz eğer ki dikkatinizi çektiyse birçok kozmetik ürünlerinin içerisinde yer aldığını görürsünüz. İşte buradan da cilde çok iyi geldiği görülmektedir.
Ceviz kalbimizin sağlığının korunmasına yardımcı olduğu kadar kanın pıhtılaşmasına da denge oluşmasına yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda ceviz kansere yakalanma riskini azaltıcı etki göstermektedir.

Cevizin kanseri önleyici bir etkisi olduğunu söylemek çok zordur fakat kanserin oluşmasına azaltıcı etkiler oluşturduğu söylemek son derece doğru olacaktır.

Ceviz bazı kişiler tarafından kilo aldırıcı bir etken olarak söylenirken bazıları tarafından bu durum böyle değil olarak gösterilmektedir. Fakat ceviz fazla tüketildiği sürece kemiklere fazlasıyla fayda sağlamakta ve kemiklerin güçlenmesine yardımcı olmaktadır.


Unutmayın ki sağlığınız için günde sadece 3 adet ceviz tüketmeniz özellikle kalbiniz başta olmak üzere sizi bütün oluşabilecek kötü risklerden korumaya yardımcı olacaktır. Sağlığınızı ihmal etmeyin günde 3 ceviz tüketin.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder