Çiftlerin En Çok Tartıştıkları Konular

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Çiftlerin En Çok Tartıştıkları Konular

Kavga ilişkilerin tuzu, biberi diye inandırıldı fakat sürekli hale getirilmemesi ilişkinin sağlığı açısından çok önemlidir. İki kişinin sürekli sütliman bir ilişki yaşaması pek mümkün değildir, ara sıra tartışmak gereklidir. Kalp kırmadan tartışmak çok önemlidir. Çoğu insan tartışmayı bilmez direk kavga etmeye başlarlar ve ilişki için çok çok yıpratıcı bir durumdur. Çiftlerin tartışma sebepleri hemen hemen aynı konulardır genelde.

 *Kıskançlık

Olmazsa, olmaz. Ben kıskanç değilim diyen kimseye inanmayın. Seviyesi farklıdır, kırılma noktası farklıdır fakat herkeste biraz vardır. İnsanız ve sevdiğimiz insanı paylaşma konusunda pek olumlu değiliz.

 *Yalan

Sadece çiftlerde değil hayatımızdaki hiç kimsenin yalan söylemesini istemeyiz. İstemediğimiz şeyi biz de yapmayız tabi. Hepimiz ufak tefek beyaz yalanlar söyleriz tabi ama sonuçlarına katlanamayacağımız, açıklama yapamayacağımız yalanlar olursa tartışmaların en önemli sebebi olabilir. Yalan söylemek güvensizliği yanında getireceği için tartışmalar sürekli hale gelebilir.

 *Dışarıdan müdahaleler

İlişkiyi 2 kişi yaşarken dışarıdan  karışanlar, fikir verenler mutlaka olacaktır. Etkilenmemeniz durumunda tartışmalarınız olmaz fakat her kafadan çıkan sözlere aldırış ederseniz ilişkinizi yıpratırsınız. Ve o müdahaleler hiç bitmeyeceği için sürekli tartışırsınız.

 *Anlayışsızlık

İlişkilerde yapılan en büyük hata çiftlerin özel hayatı olduğunu unutup, sürekli iki kişilik düşünmeye başlamaktır. Herkesin bir özel hayatı vardır ve saygı duymak zorundayızdır. Bu sevgiliniz, kocanız bile olsa. Eğer hayatınızdaki insana, kendine zaman ayırması için fırsat vermiyorsanız, sürekli birlikte olmak, birlikte plan yapmak, yan yana olmak gibi istekleriniz varsa zaman içinde tartışmalara hatta kavgalara hazırlıklı olun. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder