Cilde İyi Gelen Yiyecekler

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Cilde İyi Gelen Yiyecekler

Sosyalleşmek ve daha göz alıcı bir görünüm oluşturabilmek adına toplumda özellikle kadınlar üzerinde giyim ve makyajın önemli bir yeri bulunmaktadır. Giyimi kusursuz kılabilmek, bir tarz sahibi olmaktan geçerken makyaj da üst üste deneyimleyerek ve gözlemleyerek öğrenilebilir. Tüm bunlarla birlikte hem erkek hem de kadınlar için önem teşkil eden bir şey varsa o da sahip olduğumuz cilt ve cilt sağlığını koruyabilmek için verilen çaba ve emek sürecidir. Cilde yapılan bakım yalnızca allık, fondöten, peeling ve cilt maskelerinden ibaret değildir. Cildi doğrudan etkileyen en önemli unsur tüketilen besinlerdir. Bu besinler doğru ve düzenli tüketildiği takdirde cildi güzelleştirip, canlandırıp, kendini yenilemesine olanak sağlamaktadır. Ancak bir takım besinler de ciltte yağlanmaya ve lekelere yol açabilmektedir.


Cilde iyi gelen yiyecekleri sıralayacak olursak;
1-Cidin esnekliğini koruyabilmesi adına bir takım vitaminler büyük önem taşımaktadır. Muz, portakal, kavun, çilek ve avokado tüketilmesi gereken meyvelerin başında gelmektedir.
2-A vitamini bakımından oldukça zengin olan havuç yalnızca göz sağlığını korumakla kalmayıp, içeriğindeki antioksidan ile cilt sağlığını da koruyup,yenilenmesine destek olmaktadır.
3-Domates, cildi yaşlanmaya karşı koruyan ve ciltte leke oluşumunun önüne geçen besinler arasında yer alır. Yine yeşil yapraklı sebzeler de bu besinler arasında yer almaktadır.
4-Yumurta protein bakımından zenginliği ile cildin sıkılaşmasına olanak sağlamakta ve düzenli tüketildiği takdirde ilerleyen yaşlarda sarkmaların oluşumunu azaltmaktadır.
5-Su günlük yaşamı idame ettirmede en önemli unsurlar arasında yer almaktadır.Doğru miktarda tüketildiği takdirde su, cildi nemlendirerek cildin esnekliğini korumasına imkân vermektedir. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder