Cilde Parlaklık Veren Maske Tarifi

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Cilde Parlaklık Veren Maske Tarifi

Cilde Parlaklık Veren Maske Tarifi
Cildin kusursuz, temiz ve parlak olması her kadının hayalidir. Bu hayal için kimi güzellik merkezlerinde, kimi kuaförlerde kimi ise bakım merkezlerinde saatler harcamakta. Fakat bu yöntemlerin çoğu para tuzağıdır. Sadece para dökmenizi sağlar o kadar!
Bu yüzden çoğu kadının tercihi evde bakım yapmaktan geçmektedir. Evde bakım için bilmeniz gerekenler vardır. Bilinçsiz yapılan bir bakım sizi istediğiniz ciltten mahrum bıraktırabilir. Cildinizde yanıklar, çatlaklar,kuruluk ve buna ek birçok rahatsızlık belirebilir. Cilt hassas bir dokuya sahiptir. Yapacağınız bakım, narin ve hassas olmalıdır. Ayrıca istenen cilt nasıl ise ona göre bakım planı belirlenmelidir. Örneğin kuru cildin nemlenmesi isteniyorsa buna ağırlık verilerek bakım yapılmalıdır.


En çok istenen cilt ise ipeksi yumuşaklığıyla parlak bir cilttir. Bunun için evde yapılacak bakım:
- 2 tatlı kaşığı bal
- 1 tatlı kaşığı zencefil
- 1 tatlı kaşığı süt
Verilen bu üç malzemeyi karıştırıp eşit oranlarla yüzünüze uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra durulayınız. Bu işlemi iki haftada bir tekrarlayarak cildinize uygulayın. Bu şekilde parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Fakat uygularken yüzünüzde yanma hissi oluşursa eğer yüzünüzü hemen yıkayınız. Aksi takdirde cildinizde kızarıklıklar belirebilir.
Bu maske nadiren alerjik etki yapabilir ama cilde faydaları da sınırsızdır.Kızarıklık oluşsa dahi yarım saat içinde geçecektir. İşi hızlı olanlar, acilen dışarı çıkması gerekenler yapmayabilir. Hafta sonları yapabileceğiniz bu maske ile parlak ve temiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder