Cildi Gençleştiren Bitkiler

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Cildi Gençleştiren Bitkiler

Cildin genç gözükmesi başta genler olmak üzere birçok nedene bağlı olabilir.Etrafınızda gördüğünüz kişilerin bazılarının ne kadar genç bir cildi olduğunu düşünebilirsiniz. Cildi genç ve sağlıklı gözüken kişiler cilt bakımlarını ihmal etmeyen, yediklerini içtiklerine dikkat eden ve bol bol su içen kişilerdir.Bunların haricinde birçok bitki cildin genç gözükmesine yardımcı olur. Bu yazımızda da bu bitkilerden bahsedeceğiz.
Aloevera:  Aloe veranın yapraklarından çıkan jel cildi temizleri siyah nokta ve akneleri önler. Cildinizi gençleştirir. Birçok marka içerisinde aloevera içeren ürünler hazırlamaktadır. Bu ürünlerde cildinizi nemlendirir, cildinize fayda sağlar ama tabi ki aloeveranın doğal jeli çok daha faydalıdır.
Lavanta: Lavanta içerisinde linalool içerdiği için hasar görmüş cildinizi tazeler, rahatlatır, daha sağlıklı bir cilde kavuşturur. Bu sayede cildiniz daha genç görünür. Cildinizi gençleştirmek istiyorsanız lavantayı elinizin altından eksik etmeyin.


Papatya: Genç bir cilde sahip olmak isteyip cildine her bitkiyi deneyemeyenler papatyayı rahatlıkla deneyebilir. Papatyanın cilde alerji yapması yok denecek kadar azdır. Her gün düzenli olarak papatya suyuna pamuk bandırıp tonik gibi cildinize uygulasanız daha genç bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu bitkiler cildinizi gençleştirmede etkili olacaktır. Tek şey sabredip düzenli olarak kullanmak. Bunları uygularken bol bol su için, alkol ve sigara kullanmayın ki cildinizi yaşlandırmayın. Genç bir cilde sahip olmak istiyorsanız bunları yapmalısınız. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder