Cildi Güzelleştiren Besinler

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Cildi Güzelleştiren Besinler

Bir çok kişinin kendini iyi ve güvenli hissetmesi için güzelliğe ihtiyaç duyduğu psikolojik bir gerçektir. İnsanlar beğenilmeyi sever ve bu onların daha iyi hissetmesine sebep olur. Bu yüzden bir çok kişi cilt bakımı konusunda hassas davranır ve daha iyi bir cilde sahip olmak ister.

Günümüzde kozmetik ürünlere olan güven git gide azalmaya başlamıştır. Bu da beraberinde doğal yollarla sağlıklı bir şekilde cildin bakımı için gerekli olan besinlerin ne olduğu merakını getirmiştir. Bazı sebze ve meyveleri tüketerek cildinizin daha güzel bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Kırmızı Biber:

Bünyesinde sadece 30 kalori bulunduran ve C vitamini açısından oldukça zengin bir yapıya sahip olan kırmızı biber gün içindeki C vitamin ihtiyacınızı karşılar. Aynı zamanda B6 kaynağı da olan bu besin sayesinde sağlıklı bir beslenme içeriği edinebilirsiniz. İçinde bulundurduğu karoten sayesinden cilde giden kan miktarını arttıran kırmızı biber kırışıklıklara karşıda savaşçı bir özelliğe sahiptir. Cildinizde parlaklar sağlayarak akneye karşıda önlem alır.

Bitter Çikolata:

İçinde bulundurduğu antioksidan ve flavonodiler sayesinde cildinizin dostu olur. Aynı zamanda güneş hasarına karşıda koruyucu bir görev görür. Aynı zamanda yapısında bulunan kakao, atar damarları genişletir ve cildinizdeki kan miktarını arttırır.

Somon:

Stres ve endişe ile savaşan ve depresyona karşı sizi koruyan ve bir çok mucizeye sahip olan bir yiyecektir. İçinde bol miktarda bulundurduğu D vitamini sayesinde kalp, kemik ve beyin sağlığı için önemli bir yere sahiptir. Cilt kırışıklığı ve akneye karşı savaş gösteren bir içeriği vardır. Aynı zamanda yapısında bulundurdukları sayesinde deriyi içten dışarıya doğru nemlendirir. Saçlarının kırılmasını engellediği için tercih edilmesi gereken bir besin öğünüdür.

Hindistan Cevizi Yağı:

İçinde bulundurduğu E vitamini sayesinde kırışıklık karşıtıdır ve deride nem oranını sağlar. Aynı zamanda akneye karşı cilt için savaşır. Vücuda nemlendirici krem gibi uygulayabilirsiniz.

Yeşil çay, ıspanak, kendir, kenevir, kabak, keten, ayçiçeği tohumları,kereviz, papaya gibi besinlerle cildinizde güzellik sağlayabilirsiniz. Bunların kullanımı düzenli ve sürekli olmalı ki sonuç alınabilsin.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder