Cildin Bozulma Nedenleri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Cildin Bozulma Nedenleri

Cildimiz bizi dışarıdan belli eden en önemli bölgemizdir ve kadınlar için cildi her şeydir. Bu sebepten dolayı kadınlar ciltlerine çok iyi bakmaya özen gösterirler. Fakat bazı nedenlerden dolayı ciltte bozulmalara rastlanır. Peki bu nedenler nelerdir?
Bazen fazla bakım yapmak cildi güzelleştirmek demek değildir. Ne yazık ki ciltte daha çok bozulmalar görülmesine sebep olur. Bununla beraber sürekli bir şekilde makyaj yapmak, güneş cildi güzelleştirdiği için güneşte takılmak, her gün düzenli olarak birçok kremi yüzümüze sürmek aslında cildin hava almasını engellemek ve ciltte bozulmalar meydana getirmek demektir.

Hiç farkında olmadan yüzümüzle temas ettirdiğimiz nesneler veya eşyalar bil cildimizde problem oluşturmaya sebep olabiliyor. Bu duruma en güzel örnek cep telefonu olabilir. Farkında olmadan boşluk anımızda telefonumuzu yüzümüze temas ettiririz. Aslında telefonda bulunan bakteriler bu sırada cildimize temas etmeye başlar ve bir anda ciltte sorunlar oluşturmaya sebep olur. Mikroplar sürekli olarak her yerde gezdiği için, özellikle makyaj malzemelerinin ağzının açık kalmamasına özen gösterilmelidir.

Terlemek özellikle yaz aylarında başımıza gelen sevmediğimiz bir olaydır. Aslında terlediğimiz sırada yüzümüzdeki veya vücudumuzdaki teri hemen silmemiz gerekmektedir. Aksi halde vücudumuzda oluşmuş olan ter bir süre sonra bakterileri toplamaya başlayacak ve bu bakterilerde yavaş yavaş cildimizde hasarlar oluşturmak için işe koyulacaktır. Bir diğer bozulma sebebi ise bilinçsiz beslenmeden dolayı oluşmaktadır.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder