Cilt Bakımı İçin Ihlamur Maskesi

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Cilt Bakımı İçin Ihlamur Maskesi

Basitçe tanımlayacak olursak cilt deri hücreleri; alt tabakada bezler, kanallar ve kaslardan oluşmaktadır. Cildin sağlıklı yapısı zaman içerisinde gerek iç gerekse dış faktörler nedeniyle deformasyona uğrar. Cildin sağlıklı yapısını sigara, alkol, az su tüketimi, stres, güneş hava kirliliği ve engellenemez yaşlanmaya bağlı olumsuz etkileri şeklinde sıralanabilir. Böylece ciltte solgunlaşma, esneklik kaybı, çizgiler, sivilce ve lekeler oluşur.

Ciltte oluşan bu olumsuz sonuçların giderilmesi için birçok maske bulunmaktadır. Bu maskelerden en etkili olan ise ıhlamur maskesi. Özellikle cildin yenilenmesi için ıhlamur maskesi olukça etkilidir. Hiçbir yan etki veya alerjen durumu olmadığından oldukça güvenilir bir maske olmakla birlikte maliyeti de oldukça düşük ve kolaylıkla bulunabilir malzemelerden oluşmakta.

Ihlamur maskesi için gerekli malzemeler:
- 2 tutam kurutulmuş ıhlamur
- 1 kahve fincanı süt

Ihlamur maskesinin yapılışı:
Sütü ocakta ısıtın. Sıcak sütü ocaktan alıp ıhlamurları ekleyin ve 15 dakika demlemeye bırakın. Demlenen sütü süzün.
Yapılan sütü cildinize masaj yaparak yedirin. Sütün yüzünüzde 15-20 dakika beklemesi yeterli olacaktır. Ardından cildinizi ılık su ile arındırın.

Bu muhteşem ıhlamur maskesini haftada 2-3 kez uygulamanız olumlu sonuçları görmeniz için yeterli olacaktır.

Ihlamur maskesi cildinizin tüm fonksiyonlarını sağlıklı bir şekilde sürdürmesi için oldukça etkili olduğundan, maskeden sonra cildinizde ciddi ölçüde rahatlama ve hafiflik hissedeceksiniz.Ihlamur maskesi ile cildinizin oldukça sıkılaştığını ve güzelleştiğini gözlemleyeceksiniz. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder