Cilt Çatlakları İçin Doğal Çözümler

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Cilt Çatlakları İçin Doğal Çözümler

Cildimiz en hassas parçamızdır dış etkenlerden çabuk etkilenmekte ve hamilelik, ergenlik, uzun süre ayakta kalmak, sık sık kilo alıp vermek, hastalıklar, ilaç tedavisi gibi nedenlere bağlı olarak cilt çatlakları oluşur. Bu sorunlarından kurtulmak için ve sağlıklı bir cilde kavuşmak için yapmanız gereken doğal uygulamalardır sizin için araştırdık ve sorunuzu ortadan kaldıracak çözümler bulduk.

İlk önce sıcak bir duş alın ve sonrasında bir yemek kaşığı zeytinyağının sorunlu olan bölgeye parmak uçlarınızla masaj yaparak uygulayın uygulama bir saat kadar kalsın ardında ılık su ile yıkayın bu uygulamayı iki günde bir düzenli olarak yapın. Cilt çatlakları zamanla azalma ve ortadan tamamen kaybolduğunu göreceksiniz.

Limon, yoğurt, bal ve yumurta akı, bir adet limonun suyunu, bir yemek kaşığı yoğurt, bir yemek kaşığı bal ve bir yumurta akı bunları küçük bir kase de iyice karışımını sağlayın ve sorunlu bölgeye uygulayın bir saat kadar bekleyin ardında yıkayın. Bu uygulamayı haftada 2-3 defa yapın 2-3 ay boyunca düzenli olarak yapın. Zamanla cilt kırışıklıklarınızı geçtiğini göreceksiniz sorunlu olan bölgeye yetecek kadar malzemeyi eşit şekilde kullanın.

Ayrıca gül yağı, Hindistan yağı, gül suyu, argan yağı, badem yağı gibi yağlar mükemmel sonuç vermektedir bu yağlardan birini cilt çatlaklarınıza uygulayın dikkat etmeniz gereken noktalar düzenli uygulayın ve uygularken masaj yapın.

Su için günde en az 2 litre su için su tüm cilt problemlerini gidermeye yardımcı olmaktadır.

Yürüyüş, spor ve sağlıklı kiloda kalmaya çalışın. Makyajı cildinizde uzun süre kalmasına izin vermeyin.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder