Cilt Lekelerini Kapatıcı Makyaj Önerileri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Cilt Lekelerini Kapatıcı Makyaj Önerileri

Makyaj yapmamızın temel amacı, daha sabit bir renk tonuna sahip olmak ve elbette cildimizdeki lekelerin görünmesini engellemektir. Bunun için ise bilinçli makyaj teknikleri gelştirerek, cildimize uygun ürün tercihi yaparak makyajımızı tamamlamalıyız.

Cilt lekelerini kapatmak için kullanacağınız ürünlerin cildinizde en doğal şekilde durması için ilk olarak temiz bir yüze sahip olmalısınız. Makyajınızı yapmadan yüzünüzü yıkamak, yağlanma problemi sonucunda makyajınızın parlak gözükmesini ve akmasını engeller. Yıkadıktan sonra mutlaka nemlendirici kreminizi sürmeyi ihmal etmyein. Hem cildinizin bakımı için hem de makyajınızın yüzünüzde tortu bırakmaması için çok önemli bir adımdır. Bu uygulamalar makyajınızın kapatıcılığını arttırır.

Amacınız lekeleri kapatmak olunca biraz daha profesyonel olan renk paletlerini tercih edebilirsiniz. Bunlar içlerinde yeşil, sarı, mor tonlarını barındıran ürünlerdir. Burada önemli olan karşıt renkleri kullanmanızdır. Yani kırmızı lekelerinizin üzerine yeşil renk kullanmanız gerekir. Bu renk paletlerini tüm yüzünüzde değil, lekelerinizin üzerinde kullanmalısınız. Fırça kullanmak size kolaylık sağlayacaktır.
Palet dışında özel kapatıcılar kullanabilirsiniz. Göz altlarınız için de, yüzünüz için de mantığı paletlerle aynı olan kapatıcılar bulunmaktadır. İçinde sarı tonları barındıran kapatıcılar cilt renginizin daha eşit ve canlı gözükmesi için., pembe tonlarını barındıranlar ise morluklar için kullanılır. Paletlerle ve kapatıcılarla ayrıntılı bir kapatma işleminden sonra, lekelerinizi kapatmak için en önemli şey tabi ki de fondöten kullanımınızdır. Fondöteninizi cilt tipinize ve cilt renginize göre seçmeniz gerekir. Seçtiğiniz fondöteni kapatıcılarınızın üzerine uygulamalısınız.

Fırça kullanımı da aslında lekeleri kapatmada oldukça önemlidir. Doğru fırça ve bölgeye göre sürüş tekniğiniz ile lekesiz bir cilde sahip olabilirsiniz. Fondöteninizi sabitlemek ve mat bir görünüm elde etmek için de üzerine pudra sürmelisiniz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder