Cilt Rengine Uygun Ruj Seçimi

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Cilt Rengine Uygun Ruj Seçimi

Güzelliğinize güzellik, yüzünüze canlılık katan rujları elbette dilediğiniz renkte kulanabilirsiniz. Ancak daha bilinçli makyajla, yüzünüze yakışan renkleri kullanmakla, istediğiniz görüntüyü elde etmek ve en güzel hatlarınızı doğru şekilde ortaya çıkarabilmek mümkün olacaktır.

Açık tenli kadınlar; her rengi fazlasıyla gösterebilecekleri için seçim yaparken en dikkatli olması gereken ten rengi grubundadırlar.. Özellikle, çok koyu ve aynı zamanda parlak olan renkleri oldukça dikkatli kullanmalıdırlar, çünkü fazla abartılı bir görünüme sahip olabilirler. Koyu renk rujlarda daha mat tercihler yapılması gerekir. Ne kadar açık tenli iseniz o kadar mat renk tercih etmelisiniz. En uygun olan renkler ise, açık pembe tonları ve şeftali tonlarıdır. Bu tonlar yüzünüzü aydınlatacak, renk verecek, hem de doğal duracaklardır. Yine vazgeçilmez olan kırmızı rengi de tabi ki tercih edebilirsiniz ancak ten renginizin açıklığına göre rujun da tonunu ayarlayabilmelisiniz.

Esmer kadınlarda ruj seçimi daha kolay ve daha geniş bir kullanım yelpazesine sahiptir. Hemen hemen her renk teninizle uyum gösterecektir. Sadelik aradığınızda açık renkler ve özellikle toprak tonlarıyla şeftali tonları size çok yakışacaktır. Kırmızı rujların ise her tonunu yakıştırabilirsiniz. Dikkatli kullanmanız gereken ruj renk skalası ise, sizin için pembedir. Pembenin çok parlak tonları basit bir görüntü oluşturabilir.
Orta tonlarda cilt rengine sahip olanlar da oldukça şanslı çünkü her renk ruju rahatlıkla kullanabilirsiniz. Kırmızı ve tonlarındaki rujlar en çok size yakışacaktır! Pembenin her tonunu ve şeftali tonlarını da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder