Cilt Temizliği İçin Doğal Maske Tarifi

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Cilt Temizliği İçin Doğal Maske Tarifi

Güzellik denilince ilk akla gelen pürüzsüz ve temiz bir cilttir. Temiz,gözeneklerden sıyrılmış, ton eşitsizliklerinin olmadığı bir cilt, her hanımın rüyasıdır. Makyaj yapmadan rahatça dışarı çıkabilmek ve öz güvenimizin artması adına temiz bir cilt önemlidir. Cilt temizliği için yapılması gereken en önemli şey kesinlikle hijyendir. Sık sık ellerin ve yüzünüzün yıkanması, makyajla yatağa yatılmaması gibi detaylara dikkat edilmelidir. Çünkü uzun süre yüzde kalan makyaj, gözeneklerinizin tıkanmasını ve cildinizde lekelere sebep olmanızı sağlayabilir. Ve inanın bu lekeler kalıcı olabilir.


Cildin temizliğine yardımcı olacak doğal maskelerde mevcut. Cildinizdeki kusurların görünümünü azaltabilir ve daha mat, temiz bir cilde sahip olabilirsiniz. Temiz bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacak maskeler:
- Kil maskesi: 2 tatlı kaşığı beyaz kil, bir iki damla karanfil yağı,kremsi kıvama gelecek kadar su ekleyip karıştırın. Bu maskeyi göz altlarınız hariç tüm yüzünüze sürün ve 20 dk bekletip yıkayınız. Haftada iki kez yapacağınız bu uygulama ile gözeneklerinizin temizlenmesini sağlayabilir, cilt tonunuzu açabilir, lekelerin görünümünü azaltabilirsiniz.
- Maya Maskesi: Yarım paket yaş mayayı, bir çay kaşığı su ile karıştırıp yüzünüze eşit olarak dağıtıp uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra yüzünüze masaj yaparak çıkarın. Bu maske ile beyaz bir tene, lekesiz bir cilde, sıkı bir dokuya ve temiz bir yüze sahip olabilirsiniz. Üç günde bir olarak yapacağınız bu maske ile arzuladığınız cilde sahip olabilirsiniz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder