Cilt Tipinize Uygun Yaz Bakımı

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Cilt Tipinize Uygun Yaz Bakımı

Öncelikle sağlıklı bir cildin en büyük sırrı yaz kış bol su içmektir. Cildinizi doğal yollarla içten besleyerek ve yeteri kadar su tüketimi ile kırışıkların, çatlamaların ve dahası cilt hastalıklarının önüne geçebilirsiniz. Bunun için günde 8-10 bardak su tüketmelisiniz.
Bunun yanında doğru ve sağlıklı beslenmek, yeterli uyku cildinize yapacağınız iyiliklerden olacaktır. Şeker ve karbonhidrattan olabildiğince uzak kalarak meyve ve sebze ağırlıklı beslenerek cildinizin daha geç yaşlanmasına katkı sağlamız olursunuz. Bütün bu saydıklarım cildi içerden besleyerek sağlıklı bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak maddelerdi. Gelelim cildi dışarıdan beslemeye. Her insanın cilt yapısı farklı olduğundan bunu iki ana madde altında inceleyebiliriz.

Normalden Yağlıya Ciltler İçin Yaz Bakımı:
Temizleme: Yazın nemden yağlı cildinizin daha da yağlandığına şahit olabilirsiniz. Bunun için ilk yapmanız gereken cildinizi sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez cildinize uygun bir temizleyici ile temizlemek olacaktır.
Nemlendirme: Yağlı ciltlerin yaptığı en büyük hatalardan biri cildim nasılsa yağlı nemlendiriciye ihtiyacı yok diye düşünerek nemlendirme aşamasını es geçmeleridir. Bu cildinize yapacağınız en büyük kötülüklerden olacaktır. Cildiniz yağlı da olsa neme ihtiyacı vardır. Bunun için tercihinizi su bazlı ürünlerden yana kullanarak cildinizin nem ihtiyacını karşılamış olacaksınız.
Peeling: cildinizi ölü derilerden arındırmak için küçük tanecikli ve peelingler ile cildinize zarar vermeden haftada 1 ya da 2 kez cildinize peeling yapabilirsiniz.

Normalden Kuruya Ciltler İçin Yaz Bakımı:
Temizleme: Yaz aylarında sıcaktan kuru ciltler daha da kuruyabilir bunun için nemlendirme etkili bir temizleyici ile cildinizi rutin sabah-akşam temizleyici ile temizlemelisiniz.
Nemlendirme: Cilt temizliğinden sonra yine sabah ve akşam olmak üzere size uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirmelisiniz.
Peeling: Kuru ciltler de cildi çok fazla kurutmayacak bir peeling ile haftada 1 kez olmak şartı ile cildi ölü derilerden arındırmalıdır.

Ve son olarak cildiniz kuru da olsa yağlı da olsa yaz aylarında cildinizi olabildiğince güneşten uzak tutarak güneş kremi kullanmalısınız. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder