Cilt Yağlanmasına Çözümler

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Cilt Yağlanmasına Çözümler

Cilt gereği yağlı ve ya kuru olabilir. Sebum denilen salgının aşırı salgılanması sonucu ciltte yağlanmanın önüne geçilemez. Fakat bu durum için bazı çözüm önerileri ile yağlanma ortadan kalkabilir. İlk çözüm önerimiz ise, cildin günde iki kez yıkanmasından dolayı yağlanma meydana geldiğinden cilt günde bir kere yıkanmalıdır. Cilt için uygun olan beyaz ve toz kili ılık su ile karıştırarak cildinize uygulayınız. 5 dakika sonra bekleyiniz. Daha sonra yüzünüzü yıkayınız. Sizde cildinize olan etkisini göreceksiniz. Cilt için seçeceğiniz iyi bir sabun ile cildiniz temizlenmiş olacaktır. Limon ve suyu buz kalıplarını dökünüz. Elde ettiğiniz bu kalıplarını her sabah bir tanesini yüzünüze sürünüz. Böylece cildinizdeki yağ oranı dengelenmiş olacağı gibi diğer cilt sorunları da ortadan kalkmış olacaktır.


Yağlanma sorunu sadece bitkisel çözümlerle geçecek diğer bir şey yoktur. Bunun için sizlere gün içinde sağlıklı beslenmeyi öneriyoruz. Yağlı besinlerden uzak durunuz. Ayrıca bol su içmeyi de unutmayınız. Yağsız yoğurt ciltteki yağlanmayı durdurur ve cilde parlaklık hissi verir.Haftada iki kere yoğurt maskesi uygulayınız. Cildiniz daha iyi bir görüntü elde edecektir. Cilt yağlanma sorunu için ayrıca yapılması gereken diğer şeyler ise; 
Kadife çiçeği gene aynı şekilde yağlı ciltler için kesin çözüm sunmaktadır.Bunun yanında sivilceli yüzler içinde bu çiçek iyi olacaktır. Salatalı maskesi gene yağlı ciltler için etkili olan bir diğer maske çeşididir.Küp küp ve yada yuvarlak doğranan salatalıkları cildinize bırakınız. Daha sonra cildinizden alıp farkı kendiniz görünüz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder