Cilt Yaşlanmasını Hızlandıran Faktörler

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Cilt Yaşlanmasını Hızlandıran Faktörler

Cildin yaşlanması, kırışıkların oluşması ciltteki sarkmalar, başta yaşa bağlı olmak üzere birçok nedeni vardır bu nedenlerin ne olduğu öğrenelim ve sağlıklı bir cilt için önlemimizi alalım.

Kilo, alınan aşırı kilolar ve kilo aldıktan sonra verilen kilolar cildin sarkması, kırışıkların artmasına ve cildin olduğunda yaşlı görünmesine neden olur.

Stres, yapılan araştırmalarda stresin hem fiziksel hem de duygusal olarak zararlarını ortaya çıkartıyor stres gözaltı morlukların dan başlayarak tüm cilde göz ile görünür cilt hasarı vermektedir bu da cildin yaşlanmasına neden olur.

Alkol, sigara, madde bağımlığı ciltteki hücrelerin ölmesine neden olmakta ve cildin yaşlanmasına neden olmaktadır.

Beslenme özelikle tek tip beslenen kişilerin daha erken yaşlandığı tespit edilmiştir, sebze, beyaz et ağırlıklı beslenen kişilerin daha geç yaşlandığı hem fiziksel hem de zihinsel olarak kanıtlanmıştır.

Dışsal faktörler, çevresel etkilerin başında hava şartları dumana toza maruz kalmak ağır çalışma modu, kullanılan kozmetik ürünler, makyajın cilde uzun süre kalması, kişinin kendine iyi bakmaması gibi etkilerde vardır.

Güneş ışınları da cilde en büyük hasarını cildi yaşlandırmak ile veriyor. Sağlık uzmanlarının da uyardığı saatlerde dışarıya çıkılmaması güneş kremi kullanılmasını gerektiğini söylemektedirler.

Sağlıklı bir cilde ve daha genç görünmek için yukarıda ki nedenlere dikkat edin ve genç bir cilt için günde en az 2 litre su tüketin meyve, sebze, beyaz et, yarlı yağları almaya çalışın. Makyajı abartmayın makyajı cildinizle uzun temasından kaçının. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder