Cilt Yenileyici Peeling Tarifi

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Cilt Yenileyici Peeling Tarifi

Hem mevsimsel, hemde doğal yollardan birçok değişim geçiren cilt, yaşlılık belirtileri, dengesiz ve düzensiz beslenme sonucu cildin yıpranması nedeniyle cilt kırışmaya ve yaşlanmaya başlar. Bu tür sebeplerle eski canlılığını ve parlaklığını kaybeden cildin yenilenmeye bir bakıma tazelenmeye ihtiyacı vardır. Evde kolayca hazırlanabilecek ekonomik pleelingler sayesinde cilt yenilenerek daha genç bir görünüme kavuşur. 

Peeling yapılırken dikkat edilmesi gereken iki önemli nokta vardır. Bunlardan ilki uygulanacak peelingin cilt yapısına uygun olması, ikincisi ise peeling tedavisinin on günden fazla uzun sürmemesi. Uygulanan peelingin uzun sürmesi cilde zarar verirken, cilt tipine uygun olmayan peeling uygulanması yağlı cildin daha da yağlanması veya kuru cildin çok kurumasına neden olur.

Kuru Ciltler İçin Yenileyici Peeling 

Bir kaba 1'er tatlı kaşığı tam buğday unu ve bal koyup üzerine 1 adet yumurta sarısı ve 1 çay kaşığı zeytinyağı ilave edin. Karışım krem halini alana kadar karıştırdıktan sonra yüzünüze sürüp yarım saat kadar beklettikten sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. 

Yağlı Ciltler İçin Yenileyici Peeling 

1 adet yumurtanın beyazının yarısını bir kaba koyun ve üzerine 2 çay kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı yulaf unu ve 1 çay kaşığı limon suyu ilave ederek iyice karıştırın. Temizlenmiş olan cildinize karışımı masaj yaparak uyguladıktan sonra 20 dakika bekletin ve cildinizden maskeyi ılık su yardımıyla arındırın.

Karma Ciltler İçin Yenileyici Peeling

1adet salatalığı kabuklarını soymadan rendeleyin ve rendelenmiş salatalığın üzerine 1 çay kaşığı yoğurt, 1 adet yumurtanın akı ve 1 tatlı kaşığı pirinç unu ilave ederek iyice karıştırın. Maskeyi cildinize iyice yedirdikten sonra bir bez veya tülbent yardımıyla cildinizi kapatıp maskeyi cildinizde yarım saat kadar bekletin. Ardından ılık su yardımıyla cildinizi maskeden arındırın ve cildinizi nemlendirici ile nemlendirin. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder