Cilteki Morlukların Nedenleri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Cilteki Morlukların Nedenleri

Cildimizde yer alan morarmalar fiziksel olarak aldığımızdarbe sonucunda ortaya çıkmış olabilir. Bir masaya çarpma, pencereye çarpma,duvara çarpma gibi hareketler sonucunda vücudumuzda morarmalar yaşanabilir. Bumorarmaların etkisi 1 haftada geçmektedir. Diğer türlü hiç bir darbe almadan davücudumuzda kendisini gösteren belli başlı morarmalar vardır. Cildin altındakikan damarlarının bozulması, cildin altında kan birikmesi, koah hastalığı daciltte morarmalara neden olmaktadır. Bu nedenle, bir yere çarpıp çarpmadığınızıbildikten sonra, vücudunuzda kendiliğinden ortaya çıkan başka türlü morarmalarıhemen fark edebilirsiniz.

Kalp yetmezliği, kalp durması, siyanotik kalphastalığı da ciltte belli bölgelerde morarmalara neden olabilmektedir. Sakinleştirici ilaçlar, uyarıcı maddelerin aşırı kullanımı, aşırı alkoltüketimi, boğulma da ciltte yer alan morarmaların nedenlerinden biriolabilmektedir. Bunların dışında sizlere bahsedeceğimiz, ciltte morarmalara yolaçan diğer nedenler; uzun süreli nöbetler, uzun süre uykusuzluk çekmek, yüksekrakımlı alanlara gitmek, soğuk havalar da ciltte morarmalara nedenolabilmektedir.

Akciğer hava yollarındaki problemler de ciltte morarmalaryaratarak kendini göstermektedir. Durup dururken cildinizde aşırı derecedemorarmalar gözlüyorsanız, dudak ya da tırnaklarınızın maviye döndüğünügörüyorsanız, göğüs ağrısı yaşıyorsanız, soluk alıp vermede de sorunyaşıyorsanız, bilinç değişiklikleri de yaşıyorsanız mutlaka acil müdahalegerektiğini sizlerle paylaşabilirsiniz. Görmüş olduğunuz gibi yazıda, cilttekimorarmaların fiziksel darbe dışında onlarca farklı nedeni olduğunu belirttik,bundan sonra bunlara daha dikkat ederek. ciltteki morarmaların daha fazlaönemsenmesi gerektiğiyle ilgili sizleri bilgilendirmekten mutluluk duyuyoruz. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder