Çörek Otunun Faydaları Nelerdir ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Çörek Otunun Faydaları Nelerdir ?

Çörek otunun içerisinde bulunan yağ solunum yollarına etki eder ve astım hastası olan kişilerin tedavi yönteminde çok büyük faydalar haslar. Bu durumdan sürekli olarak şikayet eden kişiler 2 günde bir olmak koşuluyla, çörek otunu bir fincan kahve ile karıştırıp içebilirler. Böylece birkaç tüketimden sonra faydasını görmeye başlayacaksınızdır.

Özellikle astıma alerjisi olan kişiler için önerilmekle beraber egzama rahatsızlığı duyan kişilere de tavsiye edilmektedir.
Bademciklerde bulunan rahatsızlıklar ve boğazda oluşan ağrılara çare olarak çörek otu verilmektedir.

Aynı zamanda yüksek tansiyondan şikayet eden kişiler içinde çörek otu tavsiye edilmektedir. Bu rahatsızlığı olan kişiler yaklaşık 0.6 mg kadar çörek otu tükettiğinde tansiyonunun düştüğünü göreceklerdir.

Günümüzde radyasyon her taraftan karşımıza çıkmakta ve bizi korkunç bir şekilde korkutmayı başarmaktadır. İşte çörek otu bu radyasyona karşı bir kalkan görevi görür ve vücudu olabildiğince bu zararlı ışınlardan korumaya çalışır.

Nane içeren bir suya, buradaki su 1 bardak kadardı. 8 yada 10 adet çörek otu atılıp tüketilmelidir. Bu tüketimi günde iki defa yaptığınız taktirde hafızanızda bir güçlenme hissedersiniz. Özellikle okul çağındaki çocuklar için tüketilmesi önerilmektedir.


Öğütülmüş olan çörek otu arı sütü ve bal ile karıştırılıp tüketildiği zaman hormonlarda denge oluşmasını sağlar. Bu karışımı 1 ay boyunca tüketirseniz eğer ki farkını çok rahat fark edebilirsiniz. Bunlar ve bunlar gibi sayılamayacak birçok faydası bulunmaktadır. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder