Diş Ağrısı Nasıl Geçer ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Diş Ağrısı Nasıl Geçer ?

Gerek yetişkinlerin gerekse miniklerin şikayetlerinin arasında olan diş ağrısının geçmesi için bazı yöntemler vardır. Öncelikle dişlerinizi fırçalamalı ve yemek artıklarından kurtulmalısınız. Daha sonra ise eğer ağız çalkalama suyunuz var ise mutlaka gargara yapmalısınız. Bundan sonra ise ılık tuzlu su hazırlayabilir ve bu karışım ile de gargara yapabilirsiniz. Bu durumda gayet iyi gelecektir. 

Bu durumun haricinde soğuk kompres de uygulayabilirsiniz. Gayet olumlu sonuçlar alabilirsiniz. 

Diş ağrısına iyi gelen bir diğer tedavi yöntemi ise karanfildir. Karanfil yağı ya da karanfil dişinize iyi gelebilir. Karanfil yağınız varsa bir pamuk yardımı ile bu işlemi dişinize uygulayabilirsiniz. Karanfiliniz var ise de direk ağrıyan dişinizin üzerine alıp dişlerinizi sıkmanız işe yarayacaktır. Karanfilin sakinleştirici etkisi dişlere de oldukça yarayacaktır. 

Tabii ki eğer çürük ya da dolgu gerektiren bir ağrı ise bu duruma ancak geçici bir çözüm olacaktır. Diş hekimine gitmeniz en doğrusu olacaktır. 

Diş ağrısına iyi gelen bir tedavi yöntemi de sirkedir. Sirke ile su karıştırıp içine de biraz tuz ekleyebilirsiniz. Bu karışım ile ağzınızı çalkalayabilirsiniz. Daha sonra ise dişinizi fırçalamanız gerekir. Sirke ve defne yaprağı kaynatılması da oldukça işe yarayan yöntemler arasındadır. Bunun haricinde sarımsak da bir hayli yararlı olacaktır. Sarımsağı ikiye bölüp ağrıyan bölgeye sürebilirsiniz. 

Bu tedavi yöntemleri oldukça etkili olan yöntemlerdir. Fakat durum ciddi de olabilir. Diş hekimine gitmenizde fayda vardır.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder