Diş Eti Kanaması Nedenleri ve Tedavisi

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Diş Eti Kanaması Nedenleri ve Tedavisi

Diş Eti Kanaması Nedenleri ve Tedavisi

Diş ağrıları, diş etleri ve dişler her zaman başımıza kötü sonuçlar açmıştır. Ağrıdığı zaman durmak bilmeyen bir acıyla bizlere fazlasıyla sorun çıkartır. Bizlerin türlü türlü sorun yaşamasına neden olan diş eti kanamasının nedenleri nelerdir? Diş eti kanamasının tedavi yolu nedir? Gelin hep birlikte bunları öğrenelim.

Diş Eti Kanamaları Neden Olur?

Diş eti kanamaları genellikle diş eti iltihabından dolayı olur. Diş etleriniz kızaydıysa, şiştiyse veya parlıyorsa bilin ki dişleriniz iltihaba kapıldı. Aynı zamanda diş etleriniz hafif bir fırçalama da dahi kanamaya başlıyorsa bir an önce müdahele ettirmelisiniz. Uzman bir doktor eşliğinde diş etleriniz için tedavi yöntemi sunmalısınız.

Lösemi veya anemi hastası olabilirsiniz. Diş etleriniz çok kolay bir şekilde kanamaya başlıyorsa lösemi hastalığından şüphelenebilirsiniz. Üzerinizde büyük bir yorgunluk, sürekli burun kanaması hastalığı varsa ciddi bir anemi sorunuyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Diğer bir neden olarak vücudunuzda kan pıhtılaşması sorunu olabilir. Bunun için doktorunuzdan detaylı bilgi alabilirsiniz. Peki diş eti kanamalarının tedavi yolu nedir?

Dişlerinizi bir flüorür yardımıyla günlük olarak rutin bir şekilde fırçalamanız gerekiyor. Hafif dokunuşlarla diş etinize zarar vermeyerek günlük olarak fırçalamanız işe yarayacaktır. Aynı zamanda bu gibi durumlarda diş eti ipi veya diş ipi kullanmayı deneyebilirsiniz. Meyve yemekten uzak durmayın. Elma veya yeşil sebze tüketimine mutlaka dikkat edin. En önemlisi bu sorunla karşılaştıysanız mutlaka uzman bir doktora görünün.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder