Doğal Dalgalı Saç Nasıl Yapılır ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Doğal Dalgalı Saç Nasıl Yapılır ?

Saçların uzunluğu kısalığı, inceliği kalınlığı hiç farketmeden dalgalı saç her tip saça ve renge yakışır. Hafif dalgalı saçlar maşakullanmadan yapılabilir. Saçını hem yıpratmaz hem de daha doğal durmasınısağlar. Dalgalı saç denince kalın su dalgaları ve doğal bukleler akla gelir. Maşa veısı veren aletler yerine doğal ve saçlarına zarar vermeyecek yöntemler iledalgalı yapmak istiyorsanız yapmanız gereken bir yöntem düz klasik örgüdür.Duşunuzu aldıktan sonra saçlarınızın fazla olan ıslaklığını alıp saçlarınızıistediğiniz dalgalı hale getirmek için kalın veya ince ince örebilirsiniz. Gece yatmadan ördüğünüz saçları sabah açarsanız doğal bir dalgaya sahipolursunuz. Çok kıvırcık olan örgüyü elinizle ve şekillendirici yardımı ileaçarsanız doğal bir görünüme kavuşursunuz.

Bigudi veya saç bandı ile de doğal ve hafif dalgalı saç yapımınıuygulayabilirsiniz. Sosis bigudi ile saçlarınızı içine kıvırarak bekletipaçınca hafif dalgalı saçlara sahip olursunuz. Saç bandını alnınızın tam üstüne getirdiğinizde saç uçlarını banttan içeridoğru kıvırarak bekletin. Tüm saçınızı banda sardıktan sonra bekletin. Geceyatmadan bir saç bandı ile bu işlemi yaparsanız saçlarınız hafif ve doğal birdalgaya kavuşacaktır.

Maşa ile de son derece doğal ve düzgün dalgalar yapılabilir. Saçlarınıza ısıyakarşı koruyucu kremlerden veya spreylerden sıkıp maşa işlemini kalın şekildeuyguladığınızda doğal ve hafif dalgalı bir saça sahip olursunuz. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder