Doğal Yüz Temizleme Maskesi Tarifi

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Doğal Yüz Temizleme Maskesi Tarifi

Cilt için gerekli olan temizleme maskeleri her cilt, yaş ve cilt tipine göre farklılık göstermektedir. Bunun için ilk yapacağımız adım cilt tipini bilip ona göre maske uygulamaktır. Örneğin cilt tipiniz karma ise bunun için t bölgesi denilen alana yağlı cilt için maskeler diğer bölge için ise kuru cilt için maskeler uygulanabilir. Yağlı bir cilde sahipseniz yapmanız gereken yağlı ciltler için maske tarifleri uygulamak olacaktır. Cilt o kadar hassas bir organdır ki maske bile uygularken yapmanız gereken cildinize zarar verip vermemesine karar vermektir.
İlk maske tarifimiz ise siyah nokta sorunu olan bir yüz için maske tarifi yapmak olacaktır.


Bunun için ise kullanmanız gereken kahve ve zeytin yağı olacaktır. Kahve ve zeytin yağını bir kasede karıştırıp her akşam bu maskeyi siyah nokta olan alana sürmek yeterli olacaktır. Daha sonra bir on beş dakikalık beklemeden sonra yüzünüzü temizlemeniz yeterli olacaktır.
Ananas maskesi ise, bir dilim ananası soyup yüzünüze sürünüz. Ananas yüzü temizleme özelliği ile bilinir. Muz maskesi, muz doğal bir temizleyici ve nemlendirici olarak bilinen diğer meyvedir. Bunun için yapmanız gereken muzu sütle karıştırıp yüzünüze sürmek olacaktır.
Limon suyu, limon suyu doğal bir temizleyicidir.Doğal olarak yüze sürülen limon yüzün daha parlak ve temiz olmasını sağlayacaktır. Fakat burada dikkat etmeniz gereken limonun cildinize zarar vermemesi olacaktır. Çünkü cilt yakıcı özelliği ile bilinmektedir.
Yukarıdaki bütün maskeler temiz bir cilt ve yüz için yapılması gereken maskelerdir. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder