Doğru Makyaj Yapma Teknikleri

6 oy, Ortalama : 4,33/5
Doğru Makyaj Yapma Teknikleri

Makyaj yapmak oldukça basit bir olay gibi görünse de makyaj yapmanın birçok püf noktası bulunur ve püf noktalara dikkat edilmediği takdirde ortaya hoş olmayan yanlış bir makyaj çıkar ve siz güzelleşmek isterken sonuca baktığınız da bu isteğinizin çok gerisini kalmış olabilirsiniz. Bu sebeple doğru makyaj yapabilmek için doğru teknikleri kullanmanız gerekmektedir. Doğru teknikleri kullandığınız takdirde güzelliğinizi daha iyi ön plana çıkarabilirsiniz.
Doğru makyaj yapma tekniklerinde ilk adım doğru fondöten uygulamaktır. Fondöten öncesi cilt nemlendirilmeli ve aynı zamanda baz ile fondötene hazırlanmalıdır. Bu aşamadan sonra cilde fondöten uygularken mutlaka fondöten fırçası yahut sünger kullanılmalıdır.

Direk el ve parmakla uygulama yapmak yanlıştır. Bastırarak sürmek yerine hafif hafif dairesel hareketler ile sürülmeli ve tüylerin çıkış yönüne doğru uygulama yapılmalıdır. Bunun ardından fondöteni cilde tam oturtmak için mutlaka kontak pudra sürülmelidir. Bu aşamada transparan pudra seçilmelidir. Yüzde allık uygulamasında dikkat edilecek birçok husus var bunlardan ilki allığı uygulama biçimi ve fırçayı tutma stilidir. Bu noktada allığı elmacık kemik aşağısında ki çizgiye tek bir geçişte uygulayın. Sonrasında yukarı doğru çekerek hafif hareketlerde dağıtın. Bununla birlikte çene burun ucu ve alında da allık uygulaması yapmalısınız. Ruj sürme tekniklerinde ise önemli olan konu rujun çerçevesini oluşturmaktır. Bu aşamadan sonra kolaylıkla ruj uuygulaması yapabilir ve kusursuz bir görüntü yakalayabilirsiniz. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder