Doğum Kilolarından Nasıl Kurtuluruz?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Doğum Kilolarından Nasıl Kurtuluruz?

Bir kadın için en büyük mutluluklardan bir tanesi de anne olmaktır şüphesiz. Hem korktuğumuz hem de mutluluk duyduğumuz bir durumdur gebelik. 

Değişen hormonlar, yaşanan rahatsızlıklar artan kilo ve yaşanan ruhsal değişim. Ayrıca tüm bunlara ek olarak yaşanacak doğum olayı en çok korkulan durumlar arasındadır. Korkuların yanında bir de mutluluk veren yanları vardır. O da anne olmak, aileye yeni bir üyenin katılması ve sizden bir parçanın dünyaya gelmesi gibi mucizevi bir yanlardır. Fakat bu mutluluğun bazı dezavantajları vardır. Doğumdan sonra geride kalan kilolar, çatlayan vücut deforme olan yapılar biz kadınların en çok şikayet ettiği durumlardır. 

Doğumdan sonra kilolardan kurtulup eski sağlığımıza daha erken kavuşmak için yapmamız gerekenler vardır. Oturarak bir yere varamazsınız. İlk yapmanız gereken yavrunuzu bol bol emzirmek. Doğru bilinen yanlışların başında, emziren kadının iştahı açılır ve kilo alır inancı vardır. Tam aksine emzirmek, lohusa bir kadın için hızlı kilo vermeye yarar. Bunu yaptıktan sonra sırada yediklerinize dikkat etmek var. Düzenli bir beslenme programına ve kendinize uygun bir sporla forma girmeye ihtiyacınız var. Tabi yapacağınız sporun şekli yaptığınız doğumun nasıl olduğuyla doğrudan alakası vardır. Sezaryen ile doğurduğunuzda farklı, normal doğumla çok daha farklı bir spor yaparsınız. Normal doğum yapan bir kadın sezaryenle doğuran bir kadından daha çabuk toparlar ve eski hayatına döner. Doğum sırasında tüm toksin ve atıklardan kurtulduğundan, yaklaşık bir hafta içinde ayaklanır kendine gelir. Ağır olmayan ev işlerini dahi yapabilir. Fakat bu durum sezaryende daha uzun ve sancılı sürmektedir. Bu nedenle doğumdan sonra kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız bu hususa da oldukça dikkat etmeniz gerekir.


Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder