Dolgun Saçlara Sahip Olmanın Yolları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Dolgun Saçlara Sahip Olmanın Yolları

Dolgun saçlara sahip olmak her kadının hayalidir. Dolgunsaçlara sahip olmak için saçlarınızı her gün yıkamamaya özen gösterin.Saçlarınız eğer çok çabuk yağlanıyor ise sürekli yıkamak dolgun saçlara sahipolmak isteyen kadınlar için büyük bir hatadır. Saç dibinde bulunan doğalnemlendirici su siz her duş aldığınızda azalır ve saçınız beslenmez.Saçlarınızı 2 günde bir yıkamak dolgun saçlara sahip olmak için yapmanızgerekenlerden biridir.

Kozmetik ürünleri yerine doğal yağlar kullanın. Böylece saç deriniz ve saçınızdaha az kimyasallara maruz kalacaktır. Özellikle badem yağı, hint yağı ve aspiryağı saçlarınızın dolgunlaşmasına yardımcı olacaktır. Kekik yağı da yıpranmışve incelmiş saçları dolgunlaştıracaktır. Saçlarınıza maske yapmayı ihmal etmeyin. Zayıf ve incelmiş saç tellerini onaranve nemlendiren bakım maskeleri saça uygulanmalıdır. 1 adet limonun suyuna 2çorba kaşığı bal ekleyip macun kıvamına gelene kadar iyice karıştırın. Bumacunu saçınıza sürün ve yirmi dakika bekleyip soğuk suyla durulayın. Bu bakımmaskesi ile daha dolgun saçlara sahip olacaksınız.

Kullandığınız şampuanların ve kremlerin pH derecelerine dikkat edin vekendinize en uygun şampuanı tercih etmeye gayret edin. Kalitesiz içerikli kremve şampuanlar saçları daha yıpratacak ve zayıflatacaktır. Saçınız sönük vecansız görünecektir. Saçlarınızın daha canlı ve dolgun olmasına yardımcı olacakürünler kullanın. Jöle, sprey gibi kimyasalların besleyici içerikli olanlarınıalmaya dikkat edin.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder