Dövme Nedir? Sildirme Yöntemleri Nelerdir?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Dövme Nedir? Sildirme Yöntemleri Nelerdir?

Dövme Nedir? Sildirme Yöntemleri Nelerdir?

Günümüz şartlarında ve modasında dövmeler oldukça ön planda tutuluyor. Her geçen gün başka bir insan bir yerden gördüğü dövmeyle özenerek gidip dövme yaptırıyor. Dövmeler bir çeşit simgeden veya yazılı kaynaktan oluşmakta. Dövme günümüzün uygulaması değildir. Çok eski zamanlardan beri gelmektedir. Kabileler birbirlerini ayırt etmek için bu tür yöntemlere başvurmuştur. 

Son 40 yıldır dövme büyük bir popülerlik kazandı ve hızlı bir şekilde yayılmaya başlandı. Günümüzde bir çok insan vücudunun her bölgesini dövmeler ile kaplamış durumda. Dövme makineleri dakikada 100 ila 1000 adet vuruş yapabilir ve dövmeyi derinin altına işleyebilir. Gerçek dövme haricinde birde geçici dövme vardır. Bu dövmenin adı hint dövmesidir ve hint kınasından yapılmaktadır. Dövme yaptırmadan önce yaptıracağınız şekli ve yaptıracağınız yeri çok iyi bir şekilde düşünün yoksa büyük sorunlar ortaya çıkabilir. Daha sonrasında dövmeden sıkabilir veya pişman olabilirsiniz. 

Dövme Sildirme Nasıl Oluyor?

Dövmenin silinebilmesi için öncelikle gerekli doktorun veya uzman kişinin dövmenin ne kadar derinin altına işlediğini araştırması gerekir. Diğer araştırmalarda yapıldıktan sonra steril bir ortam içerisinde lazer yöntemi ile dövme geçirilebilir. Şuanda en çok kullanılan yöntemlerden bir tanesi de lazer yöntemidir fakat bu yöntem diğer yöntemlere göre oldukça pahalıdır ve çok fazla seans gerektirir. Uzman eşliğinde dövmenin bulunduğu yer üzerinde çalışma yapılır ve deri yakılır. Deri kurur ve bir şekilde dökülmesi sağlanır. Seans bitene kadar bunlar devam eder. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder