Düz Saçlara Yapılabilecek Saç Modelleri

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Düz Saçlara Yapılabilecek Saç Modelleri

Saç modelleri arasında seçenekler epeyce fazladır. Öyledir ki eğer bir modeli çok yaptırmak istersek sırf bir saç modeli için saçlarımızı kestirebilir ve boyatabiliriz. Ama yapmak istediğimiz saç modelleri bazen saç zeminimize ve yapısına uymayabilir ve yakışmayabilir. Yanlış yapılan bir saç modeli sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve saçınızı olduğundan daha ince de gösterebilir. 

Bu yüzden saç modeline karar verirken saçınızın yapısını da göz önünde bulundurmanız gerekir. Hele ki sürekli kuaföre gitme gibi bir avantajınız yoksa, günlük kullanımda rahat ve kolay kullanacağınız modeller seçmeniz gerekir. Dalgalı saçı olanlar, saç boyu olarak omuzda seçilen kesimler, dağınık topuzlar, bandaj ile tutturulan saç modelleri tercih edilebilir. Ama düz saça sahip iseniz yapacağınız saç modeli seçenekleri diğer saç tiplerinden daha fazladır. Bunlar: 

At kuyrukları; saçlar düz olduğu için at kuyrukları hem kolay hem de kullanışlı bir seçim olur. Enseden yada tepeden yapılan at kuyrukları tercih edilebilir. 

Dağınık topuz modelleri; Japon tokasıyla yapılan ressam topuzu, evde kalemle çevirme usulüyle yapılan topuz, dişli tokalarla sağdan ve soldan tutturularak yapılan topuzlar, yarım saç topuzları vb. modeller tercih ederek daha fresh bir görünüme sahip olabilirsiniz. 

Taç olarak yapılan örgü modelleri, saçların her iki yanından toplanarak arkadan yapılan yarım örgü, dağınık mısır örgüsü, balıksırtı saç örgüsü, tokalarla tutturulan saç modelleri tercih edilebilir. 

Saç tebeşiriyle yapılan renklendirmeler, oval kesim, bob kesim saç modelleri, katlı kesimler tercih edilebilecek saç modelleri arasındadır.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder