Elma Sirkesi ile Cilt Bakımı

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Elma Sirkesi ile Cilt Bakımı

Elma sirkesi adeta mucizevi bir sirke olarak karşımıza çıkar. Mutfakta tat olarak bize yardım ederken. Güzellik ve bakım adına da elma sirkesi tercih edilmektedir. Bu aşamada daha çok saç bakımında kullanılsa da elma sirkesinin cilt bakımında da oldukta etkili olduğu bilinmektedir. Özellikle cilt lekeleri için kullanılan elma sirkesi son derece etkili bir yöntemdir. Genetik faktörler, güneş lekesi, yaşlılık ile gelen lekelenmeler, hamilelik lekesi ve çil gibi durumlarda kullanılan elma sirkesi cildi eski görüntüsüne kavuşturur ve aynı zamanda cildinizi besleyerek bakım yapar.

Elma sirkesi ile cilt bakımı yaptığınız da birçok etkisine şahit olabilirsiniz. Eğer cildiniz de akne sorunu var ise buna oldukça fayda sağlamaktadır. Haftada bir defa elma sirkesi ile cilt bakımı yaptığınız da akneler kurur cildiniz ph dengesi sağlanır ve akne sorunu gözle görülür biçimde azalır.
Eğer kuru ve yağlı bir cilde sahipseniz her iki durumda da elma sirkesi son derece etkilidir. Yüzde ki ph dengesini ayarladığı için kuru ciltlerde etkisini gösterir ve ayın şekilde yağlı ciltlerde de yağ dengesini korur ve cilt yağlanma yapmaz. Bunun yanı sıra yaşlılık ile birlikte görülen cilt kırışıklıklarında da cilde bakım yapar ve düzenli kullanım sonucu ciltte ki kırışıklıklar zaman için de %60 oranında düzelir. Elma sirkesi ile haftada bir bakım her türlü yararı cilde sağlamaktadır. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder