Elma Sirkesinin Cilde Faydaları Nelerdir ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Elma Sirkesinin Cilde Faydaları Nelerdir ?

Sirkenin cilde olan yararları asırlardır bilinmektedir, sağlık kaynağı olan elmadan yapılmış elma sirkesinin faydaları ise saymakla bitmez,biz sizlere cilt için faydalarından bahsedelim.

Elma sirkesini ciltte oluşabilecek hemen hemen her sorun için kullanabilmek mümkündür. En pratik ve etkili faydalarından bir tanesi, harika bir cilt temizleyicisi olmasıdır. Bir ölçek elma sirkesi ile iki ölçek içme suyunu karıştırarak hazırlayabileceğiniz tonik, sizlerin günlük cilt temizliğinizi sağlayabileceğiniz doğal bir bakım ürünü haline gelecektir. Yüksek miktarlarda ücret ödeyerek edindiğiniz makyaj temizleme ürünlerinizden sonsuza kadar kurtulabilirsiniz. Bilindiği gibi uzun ömürlü olması için birçok kimyasal madde katılarak üretilen makyaj temizleme ürünlerinin yarardan çok zararı vardır. Elma sirkesi ile hazırladığınız toniğiniz ile hem ekonominiz için hem de cildiniz için doğru tercih yapmış olursunuz. Elma sirkesi cildinizi temizlerken içerdiği vitaminler sayesinde cildinizi besler ve nemlendirir, ışıl ışıl sağlıklı bir görünüme kavuşursunuz. Sadece temizlik değil ayrıca antiseptik özelliği sayesinde ciltte oluşan sivilce ve akneler ile de savaşır. Gözenekleri sıkılaştırarak yeni sivilce oluşumunun önüne geçer. Antiseptik özelliği ile cildinizde oluşan siğil,güneş lekeleri ve sivilce lekelerinin yok olmasına da yardımcı olur. Sorunlu bölgeye pamuk yardımıyla elma sirkesi uygulayarak bir gece bekletin ardından sabah durulayın.Birkaç kez uygulandığında gözle görülür bir etki alabilirsiniz. Elma sirkesini tahriş olmuş ciltler için de kullanabilmek mümkündür. Özellikle tıraş sonrası tahriş yaşayan beyler için harika bir losyon olacaktır. Eşit oranlarda su ve elma sirkesi katarak hazırlayabileceğiniz losyon cildi yatıştırır ve iyileştirir.

Elma sirkesini marketlerde kolayca bulmak mümkündür ancak dikkat edilmesi gereken nokta elma sirkesinin işlenmemiş yani doğal olmasıdır. Bu nedenle dilerseniz elma sirkesini kendiniz evde rahatlıkla yapabilirsiniz.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder