Elma Sirkesinin Cilde Faydaları

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Elma Sirkesinin Cilde Faydaları

Elma sirkesi, vitamin ve mineral açısından çok zengindir. Çok uzun yıllardan beri bir çok rahatsızlığın çözümü elma sirkesi tarafından sağlanmıştır. Ancak elma sirkesinden faydalanmak istiyorsanız kesinlikle doğal olmasına özen göstermelisiniz. Market raflarında satılan elma sirkeleri yüksek ihtimalle doğal değildir ve oldukça ucuza satılırlar. Organik elma sirkesini aktarlardan temin etmek mümkündür.

Elma sirkesinin doğru kullanım ile birlikte cildimize çok sayıda faydası vardır. Yüzünüzdeki sivilcelerden, saç derinizde oluşan kepeklerden, cildinizde oluşan lekelerden vb. bir çok cilt sorunundan kurtulmak istiyorsanız rahatlıkla elma sirkesini kullanıp mucizeyi gözünüzle görebilirsiniz.

Sivilcelerden kurtulmak için eşit miktarda doğal elma sirkesi ve suyu karıştırın. Ardından pamuk yardımıyla yüzünüzü bu karışımla silin. 10 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü temizleyin. Düzenli olarak bu karışım ile yüzünüzü temizleyin. Elma sirkesinin antiseptik özelliği, sivilce oluşumu için oluşan alt zeminden cildinizi korur. Böylece pürüzsüz ve ışıldayan bir cilde sahip olursunuz.

Güneş yanıklarından ve verdiği acıdan kurtulmak için aynı miktarda su ile doğal elma sirkesini karıştırın. Temiz bir bezi sirkeli suya batırın. Ardından yanık olan bölgeye bu bezi güzelce yerleştirin. 3 5 dakika kadar bezi cildinizde bekletin. Böylece rahatsızlık veren yanma ve batma hissinden kolaylıkla kurtulursunuz. Başka bir çözüm yolu olarak da su dolu küvetin içine 2 3 fincan kadar elma sirkesi dökün ve ardından yarım saat kadar küvetin içinde durun.

En çok sıkıntı yaratan deri hastalıklarından biri de kepektir. Kepeğin çözümü de yine elma sirkesinde saklıdır. 3 ölçek suyun içine 1 ölçek elma sirkesi koyun. Ardından saçınızı bu su ile yıkayın. Yarım saat kadar bekledikten sonra saçınızı durulayabilirsiniz. Bu yöntemi düzenli olarak kullandığınızda saçınız kepekten arınır.

Selülit kadınların baş belalarındandır. Selülitten kurtulmak amacıyla elma sirkesini kullanmak mümkündür. 1 ölçü masaj yapı ile 3 ölçü elma sirkesini karıştırın ve selülitli bölgeye yarım saat kadar masaj yaparak uygulayın. Ardından temiz bir bez veya havlu ile bu bölgeyi sarın. Yarım saat bekledikten sonra durulayın ve bir nemlendirici uygulayın. Gözle görülür sonuç için ayda iki kez uygulamanız tavsiye edilir.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder