Elmanın Faydaları Nelerdir ?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
Elmanın Faydaları Nelerdir ?

Hem sarısı hem yeşili hemde kırmızı hangisini isterseniz hepsini bulmakta çok rahat kolaylıklar olan meyve aynı zamanda birçok faydayı da sizin önünüze sermeyi sağlayabilmektedir.

İçerisinde bulundurduğu mineral, vitamin ve antioksidanlar sayesinde vücuda birçok fayda sağlayabilmektedir. Özellikle posa ve antioksidan meyvenin bize fayda sağlamasında ana baş maddedir diyebilmek mümkündür.

Elma içerisinde posa bulundurur. Bu posada bağırsakların düzenli bir şekilde hareket etmesini sağlar. Bu durumda bağırsak kanseri gibi büyük bir sorunun önüne geçilmesinde bize büyük katkılar sağlamaktadır.

Kabızlık sorunu ise kalın bağırsak dediğimiz kanserin oluşmasına neden olabilmektedir. Elma ise içerisinde antioksidan bulundurur ve bu antioksidanlar kalın bağırsak kanserinin önüne geçmesine neden olmaktadır.

Elma az öncede dediğimiz gibi içerisinde bol miktarda posa ve antioksidan barındırıyor ve bunun sayesinde birçok sorunun önüne geçebiliyor. Bunlardan bir tanesi ise kolesterol düşürücü bir etki sağlamasıdır.

Elmanın içerisinde pektin dediğimiz bir madde bulunmaktadır ve bu madde şekeri içerisinde emebilmektedir. Bunun sayesinde de kan şekerindeki yükselmelerin önüne geçilebilmektedir.

Aynı zamanda zayıflamak isteyen kişilerin en büyük yardımcısı tabi ki elmadır. Akşam yemekten sonra tatlı yerine elma yediğiniz zaman almanız gereken fazla kilolardan kurtulmuş oluyorsunuz ve aynı zamanda bununla birlikte gün arasında yemek yemek yerine tüketmiş olduğunuz elmalar sayesinde de şişmanlığın önüne geçmiş oluyorsunuz.

Elma sizi hem tok tutuyor hemde kilo aldırmıyor. 

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder