En Çok Yapılan Makyaj Hataları Nelerdir?

0 oy, Ortalama : 0,00/5
En Çok Yapılan Makyaj Hataları Nelerdir?

Makyaj yapmak oldukça dikkat gerektiren bir iştir. Bu nokta da gerekli özen gösterilmediği takdirde kötü bir görüntü oluşabilir ve yapılan hatalardan dolayı istenmeyen bir tarz yaratılabilir. Genel olarak baktığımız da makyaj aşamasında birçok hata yapılmaktadır. Bu yazımızda size en çok yapılan makyaj hatalarından bahsedeceğiz.

İlk olarak fondöten aşamasında birçok hata yapılmaktadır. Fondöten alımından tutunda sürümüne kadar bu süreçte birçok yanlış yapılmaktadır. Fondöten alışveriş yaparken ilk olarak cilt tipinizi iyi analiz etmiş olmalısınız Yağlı, kuru, karma ya da normal bir cilde mi sahipsiniz? Bu aşamadan sonra cilt tipinize uygun bir fondöten seçimi yapmanız oldukça önemli bir aşamadır. Sonrasında cilt tipine en uygun olan tonda seçim yapmalısınız. Fondöteni uygulama aşamasında ya makyaj süngeri ya da doğru fondöten fırçası kullanmanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra ise yüze uygularken doğru açı ve basınçla uygulamanız oldukça önemli bir konudur. Özellikle yüzde ki tüyler yönünde fırçayı ya da süngeri sürmeniz gerekmektedir.

Diğer bir makyaj hatası ise ruj sürümüdür. Ruj sürerken dudaklardan taşırmak, tüm dudağa aynı oranda uygulama yapamamak en çok yapılan makyaj hatalarındandır. Bunun içinde rujun tonuna uygun bir dudak kalemi ile çerçeve oluşturulmalı, sonrasında bu çerçeve içi dikkatlice ruj ile doldurulmalıdır. Sonrasında ise uygun bir dudak fırçası ile dudağa sürülen ruj eşit oranlarda dikkatlice yedirilerek dağıtılmalıdır.

Düşüncelerini Yazabilirsin, Yorum Gönder